مهر 12, 1399 19:01 Asia/Tehran [Updated: مهر 12, 1399 19:10 Asia/Tehran]
  • گفت‌وگوی وزرای کار ایران و سوریه و تاکید بر توسعه همکاری‌های مشترک

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و وزیر امور اجتماعی و کار سوریه بر برداشتن گام‌های عملی در راستای توسعه همکاری‌های مشترک تاکید کردند

به گزارش روز شنبه خبرگزاری ایران پرس، «محمد شریعتمداری»، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران در تماس تصویری با «سلوا عبدالله» وزیر امور اجتماعی و کار سوریه، روند همکاری‌های دو کشور را مثبت ارزیابی کرد.

شریعتمداری با اشاره به لزوم تنظیم جدول زمان‌بندی مذاکرات طرفین برای عملیاتی کردن برنامه اقدام مشترک بین وزارت کار ایران و سوریه که سال گذشته به امضا رسید، ابراز امیدواری کرد: زمینه‌های همکاری مشترک دو کشور بیش از گذشته فراهم شود.

حوزه‌های خدمات فنی و مهندسی، داروسازی، توسعه فلزات، صنایع پتروشیمی، فعالیت‌های نفت و گاز، عمران و ساخت و ساز از جمله زمینه‌های مشترک همکاری بین ایران و سوریه بود که شریعتمداری در این دیدار مجازی به آن‌ها اشاره کرد.

وزیر امور اجتماعی و کار سوریه نیز با قدردانی از اعلام آمادگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران برای تداوم همکاری‌های دو کشور، ابراز امیدواری کرد: سایر مذاکرات بین دمشق و تهران از طریق مجازی انجام شود تا برنامه اقدام مشترک به خوبی عملیاتی شود.

«سلوا عبدالله» همچنین خواستار استفاده از تجارب ایران در زمینه بهزیستی، صندوق‌های مالی خُرد و صندوق‌های توسعه روستایی شد.//114

بیشتر بخوانید:

 همکاری های ایران، سوریه و تاجیکستان در حوزه آب

کلیدواژه

کامنت