مهر 12, 1399 20:46 Asia/Tehran [Updated: دی 13, 1399 21:35 Asia/Tehran]

 ایران پرس- پرسپولیس ایران با پیروزی مقابل النصر عربستان به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری ایران پرس، علی رغم توطئه AFC، پرسپولیس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا با غیرت ایرانی در ضربات پنالتی با نتیجه 5 بر 3 مقابل النصر عربستان سعودی پیروز شد و به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد.

در این بازی ابتدا حمدالله از روی نقطه پنالتی در دقیقه 36 النصر را پیش انداخت و سپس مهدی عبدی مهاجم جوان پرسپولیس در دقیقه 42 با ضربه سر تماشایی گل تساوی نماینده ایران را به ثمر رساند.

این دیدار در پایان 90 دقیقه قانونی و همچنین دو وقت اضافه 30 دقیقه‌ای با همین نتیجه یک بر یک پایان یافت.

در دقیقه 104 این بازی، احسان پهلوان با دریافت کارت زرد دوم اخراج شود و پرسپولیس نیمه دوم وقت اضافه را 10 نفره ادامه دارد.

در ضربات پنالتی، پرسپولیس هر 5 ضربه خود را تبدیل به گل کرد، اما ضربه بازیکن برزیلی النصر را حامد لک دفع کرد تا پرسپولیس منتظر حریف شرقی خود در فینال لیگ قهرمانان آسیا باشد.

پرسپولیس در شرایطی پا به این مسابقه گذاشت که کنفدراسیون فوتبال آسیا در فاصله سه ساعت مانده به آغاز این بازی با حکمی عجیب، عیسی آل کثیر، مهاجم موفق پرسپولیس را به دلیل شادی پس از گل در بازی با پاختاکور ازبکستان به مدت 6 ماه از همه مسابقات فوتبال محروم کرد. 

این حکم در شرایطی صادر شد که آل کثیر با رد شایعات درباره نژادپرستانه بودن شادی پس از گل وی، اعلام کرده «این شادی را به خاطر برادرزاده‌ام انجام می‌دهم که واقعا دوستش دارم و چشم‌های کوچکی دارد. از سال‌های قبل، گل که می‌زدم به افتخارش، چشم‌هایم را مثل او می‌کردم، همین.»

حکم AFC  به حدی غیرعادلانه بود که حتی «سعد الحارثی»، خبرنگار عربستانی در توییتی نوشت: «پرسپولیس به خاطر شادی گل بازیکنش که از ابتدای مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و حتی با تیم سابقش نفت آبادان می کرد، مورد ظلم واقع شد!! به نظر می‌رسد این توطئه برای کنار زدن تیم سرخ‌پوش است. این اقدام AFC حمایتی بی‌سابقه از تیمی ناتوان است که برای اولین بار می‌خواهد به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد.» //114

بیشتر بخوانید:

شوک کنفدراسیون فوتبال آسیا به پرسپولیس/ محرومیت 6 ماهه آل کثیر

واکنش آل کثیر به حکم عجیب AFC: زبانم نمی‌چرخد تا حرفی بزنم

کلیدواژه