مهر 18, 1399 17:24 Asia/Tehran [Updated: آبان 01, 1399 15:28 Asia/Tehran]
  • استیصال دولت آمریکا از شکست‌های پی‌در‌‎پی در برابر ایران

تهران-ایران‌پرس: رئیس دفتر رئیس‌جمهوری تحریم‌های جدید آمریکا ضد ایران را نشانه ناکامی مجموعه سیاست‌های این کشور در قبال جمهوری اسلامی دانست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمود واعظی»، رئیس دفتر رئیس جمهوری روز جمعه با بیان اینکه فشارهای اقتصادی آمریکا با هدف تسلیم شدن ملت ایران ناکام مانده است، گفت: تلاش‌های آنان برای فعال‌سازی مکانیسم ماشه و بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل متحد نیز در پی مجموعه فعالیت‌های موثر دیپلماتیک ایران، با شکست مواجه شد.

رئیس دفتر رئیس جمهوری کشورمان با اشاره به اینکه شکست‌های پی‌درپی کاخ سفید اعتبار دولت آمریکا را به طرز بی‌سابقه‌ای خدشه‌دار کرده است، گفت: تحریم‌های اخیرا این کشور ضد ایران یک اقدام نمایشی، برای تحت شعاع قرار دادن این بی‌اعتباری است.

واعظی تحریم‌ بانک‌های ایرانی از سوی آمریکا را کاملا غیرقانونی، خلاف قواعد بین‌الملل و ضدحقوق بشری دانست و تاکید کرد: ‌در دوران مبارزه جهانی با پاندمی کرونا،‌ سران ریاکار آمریکا به هیچ یک از اصول اخلاقی و قواعد حقوقی بین‌المللی پایبند نیستند و حاضرند برای نمایش‌های سیاسی داخلی، حتی در برابر تهیه غذا و دارو برای ملت ایران نیز مانع ایجاد کنند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج شنبه 18 بانک ایران را تحت تحریم قرار داد.

آمریکا بعد از خروج غیرقانونی از برجام کارزاری همه‌جانبه برای اعمال فشار ضد کشورمان به راه انداخته است.

واشنگتن اعلام کرده است، هدف از "کارزار فشار حداکثری" رسیدن به توافقی جدید با تهران است که در آن به همه مسائل مورد نظر آمریکا پرداخته شود./115

کلیدواژه