مهر 18, 1399 21:13 Asia/Tehran [Updated: آبان 01, 1399 15:28 Asia/Tehran]
  • توس میزبان ابدی استاد شجریان

تهران- ایران‌پرس: رئیس دفتر رئیس جمهوری در نامه ای به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواستار تسهیل روند خاکسپاری استاد شجریان در توس شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمود واعظی، رییس دفتر رییس جمهوری در نامه ای خطاب به "علی اصغر مونسان" وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد همراهی های لازم در خاکسپاری پیکر استاد شجریان در توس و در مزار حکیم ابوالقاسم فردوسی صورت گیرد و موانع احتمالی بر طرف شود.

در نامه واعظی آمده است که پیرو نامه شماره ۱۶۰۵۴۲ مورخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ درخصوص درخواست خانواده استاد محمدرضا شجریان جهت خاکسپاری ایشان پس از وفات در محوطه آرامگاه فردوسی در محدوده مقبره مرحوم اخوان ثالث و با قطعه ای مشابه به پیوست تصویر نامه شماره ۴۰۷۲۲/۹۸۲۱۰۰ مورخ ۲۱ اسفند ۹۸ وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارسال می شود. پیرو هماهنگی های قبلی و با مشورت و هماهنگی با خانواده محترم استاد شجریان، همکاری های کامل انجام شود.

استاد محمدرضا شجریان که برجسته‌ترین هنرمند عرصه آواز و موسیقی سنتی کشور است؛ پس از تحمل دوره طولانی بیماری عصر پنجشنبه در بیمارستان جم تهران درگذشت.

استاد آخرین بار در ۱۴ مهر ۹۹ با کاهش فشار خون و عفونت شدید در ناحیه بدن و کیسه صفرا به بیمارستان منتقل شده و پس‌از بستری شدن در بخش ICU به کما رفته بود.

خواننده پیشکسوت ایرانی در سن ۸۰ سالگی بر اثر بیماری دار فانی را وداع گفت؛ او سال‌ها از بیماری ریه رنج می‌برد و در روزهای اخیر به دلیل مشکلات ریوی و تنفسی ناپایدار، افت فشار خون و افت سطح هوشیاری در بخش مراقبت های ویژه بستری شده بود./115

بیشتر بخوانید:

پیکر استاد شجریان از بهشت زهرا (س) به  مشهد مقدس بدرقه شد

وداع مردم تهران با استاد شجریان از مقابل بیمارستان جم

پیام تسلیت روحانی و دیگر مقامات در پی درگذشت شجریان

کلیدواژه