مهر 21, 1399 07:18 Asia/Tehran [Updated: آبان 29, 1399 06:57 Asia/Tehran]
  • از شام بلا، شهید آوردند

پس از حدود پنج سال فراق و دوری، پیکر هشت تن از شهدای مدافع حرم استان‌های مازندران، البرز، قزوین و خوزستان در کربلای خان‌طومان شناسایی شدند و پیکرهای مطهر شهدا به میهن اسلامی بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، پیرو تدبیر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مبنی بر تفحص در محور خان طومان سوریه پس از آزادسازی این مناطق، گروه تفحص ایثارگران سپاه در منطقه مستقر و پس از ماه‌ها تلاش، پیکرهای مطهر تعدادی از شهدای جبهه مقاومت کشف شدند.

پیکر مطهر این شهدای والامقام امروز (دوشنبه) برای طواف و زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) عازم مشهد مقدس شدند و پس از طواف بر ضریح مقدس امام هشتم(ع) توسط خادمان آن آستان مقدس، حجت الاسلام و المسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی بر پیکرهای مطهر شهدا نماز خواند.

پیکرهای مطهر شهدا پس از این مراسم عازم زادگاهشان شدند تا با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا تشییع و به خاک سپرده شوند.

شهیدان رضا حاجی زاده، علی عابدینی، محمد بلباسی، حسن رجایی فر و محمود رادمهر از استان مازندران، شهید زکریا شیری از استان قزوین، شهید مجید سلمانیان از استان البرز و شهید مهدی نظری از استان خوزستان، شهدای تفحص شده منطقه خان طومان هستند.

خان‌طومان در جنوب غربی حلب در سوریه واقع شده است.

16 اردیبهشت 1395 جمعی از مدافعان حرم در پی نبردی جانانه در خان طومان به شهادت رسیدند. 113

کلیدواژه

کامنت