مهر 22, 1399 15:19 Asia/Tehran [Updated: آذر 12, 1399 15:12 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اتخاذ آرایش جنگی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا گفت: ظرفیت همه نیروهای سپاه در تمام کشور محیا و در میدان مبارزه با این بیماری قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار سرلشکر «حسین سلامی» عصر سه شنبه در نشست وزیر و معاونان وزارت بهداشت اظهار داشت، میدان مبارزه با کرونا، آزمایش بسیار بزرگی بود که جامعه پزشکی و درمانی را با مفاهیم خیلی زنده و زیبا و درخشانی مثل شرافت، فداکاری، وفاداری، ایثار و از خود گذشتگی معنا بخشید و به تصویر کشید.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: وظیفه خود می دانیم که در کنار وزارت بهداشت که پرچمدار بزرگ سلامت کشور و حفظ تعادل، آرامش، ثبات و امنیت روحی و روانی هستند، باشیم.

سرلشکر سلامی یادآور شد: قطعا یاد تمام شهدای والامقام کادر درمان در حافظه مردم ثبت خواهد شد و نقش‌های ماندگار آنها همیشه جاودان خواهد بود و مثل یک سلسله ستارگان درخشان همیشه در سپهر افتخارات ایران خواهند درخشید و شایسته است که همه ارادت را نثار و تقدیم به روح پرفتوح آنها کنیم.

وی تاکید کرد: پیرو فرمایشات فرمانده معظم کل قوا باز هم اعلام می کینم که با همه ظرفیت‌هایی که چه در سطح بیمارستان‌های ثابت و سیار و چه در سطح  بسیج جامعه پزشکی سپاه در اختیار داریم، در میدان مبارزه با کرونا حضور جدی و قوی خواهیم داشت.

دیدار سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران، سردار «غلامرضا سلیمانی» فرمانده سازمان بسیج مستضعفین و جمعی از فرماندهان سپاه و بسیج با وزیر و مدیران ارشد وزارت بهداشت عصر امروز (سه شنبه) برگزار شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب روز گذشته (دوشنبه) در ارتباط تصویری با مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح ایران با اشاره به خدمات مختلف نیروهای مسلح به ملت ایران بویژه در شرایط کنونی بیماری کرونا خاطرنشان کردند: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران حقیقتاً نیروهایی آبرومند و شرافتمند هستند.

نمکی: با شیوه جهاد و دفاع مقدس می‌توان مملکت را به سرانجام نجات رساند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی نیز در این نشست اظهار کرد: اگر از روزهای ابتدایی آغاز بحران کرونا از سپاه و بسیج تقاضای کمک کردم به این دلیل بود که به وقت گرفتاری، اول اعضای خانواده و نزدیکان را صدا می‌زنیم.

«سعید نمکی» تاکید کرد: همواره با شیوه جهاد و دفاع مقدس می‌توان مملکت را به سرانجام نجات رساند.

وی همچنین با اشاره به آثار مخرب تحریم‌ها بر شرایط اقتصادی کشور خاطرنشان کرد: تحریم‌های ظالمانه آمریکایی‌ها بر ایران، تامین دارو و تجهیزات پزشکی را با مشکل مواجه کرده است.

وزیر بهداشت گفت: راهی که رفتیم، عالمانه‌ترین و علمی‌ترین روش بود. بیماریابی به موقع یا تشخیص و درمان و قرنطینه به موقع توانست در کمتر از دو ماه، ایران را به فوت کمتر از 30 نفر در روز برساند؛ وقتی طوفان کرونا به کشورهای دیگر رسید، در اوج تحریم و فشار فهمیدند که ایران چه کار بزرگی انجام داده است.

نمکی بیان کرد: ویروس کرونا به همان میزان پیچیدگی، ساخت واکسن پیچیده‌ای نیز دارد. این بیماری با یک دوز واکسن قطعا ایمنی نمی‌دهد و شاید مجبور باشیم دو یا سه دوز واکسن را با فاصله بزنیم.

وی تصریح کرد: واکسن ایرانی در مدل‌های حیوانی جواب خوبی داده و نتیجه آزمایش‌ها که کاملا مبتنی بر پروتکل‌ها و استانداردهای جهانی است را به سازمان جهانی بهداشت اعلام کردیم و از دو هفته دیگر به سمت مدل‌های انسانی و آزمایش‌های بالینی خواهیم رفت. 

117

بیشتر بخوانید:

سرلشکر سلامی: ارتش و سپاه در تقویت بازدارندگی و اقتدار ایران لحظه‌ای درنگ نخواهند کرد

سرلشکر سلامی: وزارت بهداشت ایران پیشتاز جهانی نبرد با ویروس کرونا است

کلیدواژه

کامنت