مهر 27, 1399 14:16 Asia/Tehran [Updated: آذر 04, 1399 14:22 Asia/Tehran]
  •  در 24 ساعت گذشته؛ کرونا جان ۲۵۲ هموطن دیگر را گرفت

تهران- ایران‌پرس: سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:  در ۲۴ ساعت گذشته ، کرونا جان ۲۵۲ هموطن دیگر را گرفت و هزار و ۶۶۱ نفر را نیز  بستری کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، سیما سادات لاری روز یکشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۷ مهر۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، سه هزار و ۸۹۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و هزار و ۶۶۱ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۳۰ هزار و ۳۸۰ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۴۲۷ هزار و ۴۰۰نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین۴۷۴۴ نفراز بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند وتاکنون چهار میلیون و ۵۱۱ هزار و ۱۵۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند. استانهای هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند. 

بر اساس آخرین آمار، تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان نیز به بیش از 40 میلیون نفر رسیده است که از این  تعداد بیش از یک میلیون نفر جان خود را از دست دادند و حدود 30 میلیون نفر هم بهبود یافته‌اند. آمریکا با بیش از 8 میلیون مبتلا به ویروس کرونا و بیش از 224 هزار قربانی، بیش‌ترین تعداد مبتلایان و جان‌باختن را به خود اختصاص داده است.

112

بیشتر بخوانید: 

لاری: استان تهران همچنان در وضعیت هشدار است

لاری: مجموع جان‌باختگان کرونا در کشور به 15 هزار و 912 نفر رسید

کلیدواژه

کامنت