مهر 27, 1399 16:32 Asia/Tehran [Updated: تیر 02, 1400 14:37 Asia/Tehran]
  • تاکید وزیر خارجه بر حمایت ایران از روند صلح به رهبری و مدیریت افغان‌ها در افغانستان

تهران: ایران پرس- وزیر امورخارجه در دیدار با رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان بر حمایت تهران از روند صلح به رهبری و مدیریت افغان‌ها و توافق‌های شرکت‌کنندگان در گفت وگوهای بین‌ گروه‌های مختلف افغانستانی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «عبدالله عبدالله»، رئیس شورای ‌عالی مصالحه ملی افغانستان امروز یکشنبه برای سفر سه روزه و دیدار و گفت وگو با مقام‌های عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران درباره راه‌های گسترش روابط دو جانبه و صلح و ثبات افغانستان وارد تهران شد.

«محمد جواد ظریف» در دیدار با «عبدالله عبدالله» با تاکید بر حمایت تهران از دولت جمهوری اسلامی افغانستان و روند صلح به رهبری و مدیریت افغان‌ها، از مشارکت عبدالله در روند سیاسی و پذیرش مسئولیت شورای عالی مصالحه ملی افغانستان قدردانی و از مشارکت طالبان در ساختار سیاسی افغانستان نیز حمایت کرد. 

رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان نیز آخرین تحولات جاری در صحنه داخلی این کشور و وضعیت مربوط به گفت وگو بین گروه‌های مختلف افغانستانی را تشریح کرد.

رییس شورای ‌عالی مصالحه ملی افغانستان پیش از سفر به تهران به پاکستان و دهلی نو سفر کرده و در تلاش برای بوجود آوردن اجماع منطقه جهت حمایت از روند صلح این کشور است تا گفت‌ وگو با طالبان در دوحه به پایان دائمی جنگ در این کشور منجر شود.//114

بیشتر بخوانید: 

رئیس شورای‌ عالی صلح افغانستان به ایران سفر می‌کند

از سرگیری گفت وگوهای صلح دولت افغانستان و طالبان در قطر

کلیدواژه