مهر 28, 1399 19:23 Asia/Tehran [Updated: آبان 01, 1399 15:28 Asia/Tehran]
  • همکاری و تعامل راه نتیجه‌گیری در خصوص سانحه هواپیمای اوکراینی

معاون وزیر امور خارجه اوکراین همزمان با برگزاری دور دوم مذاکرات بین ایران و اوکراین در مورد سانحه هواپیمای اوکراینی در تهران با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه روز دوشنبه در دیدار «یوگنی ینین» Yevgheniy Yeninمعاون وزیر امور خارجه اوکراین در تهران با ابراز تاسف مجدد از وقوع سانحه هواپیمای اوکراینی، با مثبت و سازنده ارزیابی کردن دور اول مذاکرات دو کشور در مورد این سانحه هوایی ابراز امیدواری کرد، با همکاری و تعامل دو طرف این مذاکرات هرچه سریعتر به نتایج مطلوب و مورد نظر برسد.

در این دیدار روند مذاکرات مربوط به سانحه هواپیمای اوکراینی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

اولین نشست دور دوم مذاکرات مربوط به سانحه هواپیمای اوکراینی میان جمهوری اسلامی ایران و اوکراین صبح امروز به میزبانی تهران و به ریاست «محسن بهاروند» معاون حقوقی و امور بین المللی وزارت امور خارجه ایران و با حضور هیات اوکراینی به ریاست معاون وزیر امور خارجه اوکراین در تهران برگزار شد.

مذاکرات کارشناسی میان اوکراین و ایران در خصوص سانحه هواپیمای اوکراینی به مدت دو روز ادامه خواهد داشت.

هشتم ژانویه 2020 یک فروند هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی اوکراین حوالی تهران سقوط کرد که بر اثر آن، 167 مسافر و 9 خدمه این پرواز جان باختند.

بیشتر مسافران این هواپیما، اتباع ایران و 32 نفر از سرنشینان این پرواز نیز با گذرنامه‌هایی از 5 کشور کانادا، افغانستان، اوکراین، انگلیس و سوئد بودند/115.

کلیدواژه

کامنت