مهر 29, 1399 11:30 Asia/Tehran [Updated: آذر 05, 1399 22:27 Asia/Tehran]
  • آغاز به کار هشتمین نشست کمیته تجارت مرزی ایران و پاکستان در کویته

اسلام‌آباد- ایران پرس: هشتمین نشست کمیته مشترک تجارت مرزی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، امروز سه‌شنبه با محور توسعه مناسبات بازرگانی و تسهیل امور گمرکی در شهر «"کویته» مرکز ایالت بلوچستان پاکستان آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در دور جدید اجلاس کمیته تجارت مرزی ایران و پاکستان نمایندگان دو کشور راه‌های افزایش مراودات مرزی، تقویت تجارت، تسهیل اقدامات گمرکی و اجرای راهکار مشترک برای افزایش همکاری‌های بازرگانی در وضعیت کرونا را بررسی می‌کنند.

«ماندانا زنگنه» معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان ریاست هیات ایرانی و «عبدالوحید مروت» رئیس گمرکات ایالت بلوچستان نیز ریاست هیات پاکستانی را در این اجلاس دو روزه برعهده دارند.

نمایندگان سرکنسولگری پاکستان در زاهدان، سرکنسولگری ایران در کویته، گمرکات بلوچستان پاکستان، اعضای اتاق بازرگانی کویته، نمایندگان استانداری‌های دو کشور، مسئولانی از وزارتخانه‌های راه‌آهن، راه و ترابری و نیروهای مرزبانی ایران و پاکستان در این نشست دو روزه حضور دارند.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کویته پاکستان در خصوص هشتمین دور نشست کمیته مشترک مرزی گفت: این نشست، با توجه به اهمیت تقویت مراودات بازرگانی به ویژه افزایش تجارت مرزی ایران و پاکستان مطابق توافق‌های صورت گرفته در نشست‌های مشترک فی مابین مقامات عالی دو کشور برگزار شده است.

«حسن درویش‌وند» هدف از برگزاری این دور از نشست تجارت مرزی را توسعه مبادلات مرزی، توسعه فعالیت های بازارچه های مرزی، بررسی راهکار تبادل مالی و تشکیل ارتباط بانکی میان دو کشور، رونق ترانزیت و رفع موانع در حوزه گمرکات عنوان کرد.

درویش وند افزود: تاکنون 7 جلسه کمیته مشترک مرزی برگزار شده که آخرین آن اوایل آذرماه سال گذشته به میزبانی ایران و در شهر زاهدان برگزار شده است.

استان سیستان و بلوچستان با کشور پاکستان بیش از 900 کیلومتر مرز مشترک دارد که خود، ظرفیت بزرگی در موضوع تجارت و مبادلات مرزی با این کشور بزرگ و پرجمعیت است.

117

بیشتر بخوانید:

گسترش روابط دوجانبه؛ محور گفت و گوی وزیران امور خارجه ایران و پاکستان

تاکید روسای مجالس ایران و پاکستان بر توسعه همکاری دو جانبه

کلیدواژه

کامنت