آبان 01, 1399 14:17 Asia/Tehran [Updated: بهمن 06, 1399 22:22 Asia/Tehran]
  • ادامه جولان کرونا در ایران؛ 5 هزار و471 مبتلا و 304 مورد فوت

تهران- ایران پرس: سخنگوی وزارت بهداشت از ابتلای بیش از 5 هزار و 471 نفر دیگر به ویروس کرونا و فوت 304 نفر دیگر در اثر ابتلا به این ویروس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیما سادات لاری» گفت: در 24 ساعت گذشته  مجموع بیماران کرونایی به ۵۵۰ هزار نفر رسید و از دیروز تا امروز ۱ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۵ هزار و ۴۷۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۲۴۲ نفر از آنها بستری شدند.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۵۰ هزار و ۷۵۷ نفر رسید و متاسفانه در  ۲۴ ساعت گذشته، ۳۰۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۱ هزار و ۶۵۰ نفر رسید و خوشبختانه تا کنون ۴۴۲ هزار و ۶۷۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

لاری همچنین گفت: ۴۸۹۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی افزود: تاکنون چهار میلیون و ۶۲۸ هزار و ۸۶۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

112

بیشتر بخوانید:

قدردانی رئیس جمهور از کمک‌های نیروی انتظامی در مقابله با شیوع ویروس کرونا

ادامه جولان کرونا در ایران؛ 5 هزار و 600 مبتلا و 312 مورد فوت

 

کلیدواژه