آبان 07, 1399 12:32 Asia/Tehran [Updated: آبان 07, 1399 16:53 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: محمدباقر نوبخت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایران پرس در حاشیه جلسه هیات دولت امروز(چهارشنبه)، مهم ترین محورهای اصلاح ساختار بودجه را، منابع، هزینه‌ها، ثبات سازی و فرآیند و نظام بودجه ریزی برشمرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدباقر نوبخت»، رئیس سازمان برنامه و بودجه در توضیح اصلاح ساختار نظام بودجه عنوان کرد که این موضوع مشتمل بر چهار محور است؛ "محور نخست منابع، محور دوم در خصوص هزینه ها و اقدامات لازم برای محدود کردن هزینه ها، محور سوم ثبات سازی و اجرای عدالت و محور چهارم فرایند و نظام بودجه ریزی است".

نوبخت همچنین اشاره کرد که در ساختار نظام بوجه نهادهای مختلفی از جمله دولت، مجلس و حتی قوه قضایه در بحث نظارت، تاثیر گذار هستند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه ضمن اشاره به این موضوع که "ثروت بزرگی تحت عنوان دارایی های دولت" در اختیار است، اظهار داشت که باید بتوانیم سهم منابع مالی برگرفته از نفت را به مالیات ها انتقال دهیم.

نوبخت اعلام کرد که کمیته ای تشکیل شده است که کلیه دستگاه ها را مجدد پالایش و بر اساس آن کارکرد آن دستگاه و منابع مورد نیازش را بررسی کنند.

وی در این باره گفت: محور دوم، بخش هزینه ها است. کمیته ای را تعریف کرده ایم که همه دستگاه ها را مرور بکنند؛ که آیا این دستگاه باید بماند؟ اگر قرار باشد این دستگاه بماند، آیا همین ماموریت را باید انجام دهد؟ آیا با همین تعداد نفرات (باید فعالیت کند)؟/115

 

کلیدواژه

کامنت