آبان 08, 1399 13:48 Asia/Tehran [Updated: تیر 02, 1400 14:37 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هرگونه جسارت به ساحت پیامبر اسلام(ص) و قرآن کریم، اهانت به جمیع انبیا و کتب آسمانی است و هر فرد و جریانی که مرتکب این جنایت شود، بهره‌ای از انسانیت و اخلاق نبرده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمدباقر قالیباف در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی تاکید کرد، مشترکات امت اسلامی به قدری زیاد است که هیچ بهانه ­ای برای تفرقه و تنازع باقی نمی ­ماند.

رئیس مجلس با بیان اینکه مسأله فلسطین همچنان مسأله اول جهان اسلام و حمایت از آرمان فلسطین و قدس شریف، پیوند­ دهنده بین مسلمانان سراسر عالم است، افزود پشت کردن به محور وحدت جهان اسلام و عادی ­سازی روابط با رژیم جعلی، تروریست و غاصب صهیونیستی، پایه ­گذار تفرقه در بین امت اسلامی است.

قالیباف گفت: قطعاً عادی­ سازی روابط چند کشور معدودِ عربی با رژیم صهیونیستی، ضمن اینکه خیانتِ آشکار به آرمانِ فلسطین است، تأثیری در ارادهِ مقاومت و مردم اصیل فلسطین برای احقاق حقوق خود، ندارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همان­‌طور که افراطیون تکفیری به ویژه در دهه اخیر به دروغ، به نام اسلام، عامل نزاع و درگیری در منطقه بوده ­اند، در بین مسلمانان، گروهی اندک، اعم از اهل سنّت و شیعه، بدون درک مصالح اسلام و مسلمین بر طبلِ تفرقه می­ کوبند که هر دو جریان باید محکوم شوند.

قالیباف خاطرنشان کرد اگر دست­‌های اختلاف برانگیز در جهان اسلام، کوتاه شود، بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان نه تنها مشکلی با یکدیگر نخواهند داشت بلکه حامی و پشتیبان هم خواهند بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد امروز جمهوری اسلامی ایران با اعتقاد راسخ و افتخار، الگویی از تفاهم، زندگی مسالمت ­آمیز و همراه با احترام بین پیروان مذاهب اسلامی را جلوه ­گر ساخته است. 

سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با حضور ۱۶۷ شخصیت برجسته جهان اسلام امروز پنجشنبه به صورت مجازی آغاز شد. 

بیش از ۱۶۷ شخصیت برجسته جهان اسلام از ۴۷ کشور و  همچنین ۱۲۰ سخنران داخلی به صورت وبینار پیرامون موضوع های کنفرانس سخنرانی خواهند کرد.

مراسم اختتامیه این کنفرانس دوشنبه  مصادف با ۱۶ ربیع الاول و شب میلاد پیامبر اکرم (ص) برگزار خواهد شد. 

112

بیشتر بخوانید:

 آغاز به کار سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

آیت‌الله مکارم شیرازی: هرگونه تلاش برای وحدت، عبادت است

کلیدواژه