آبان 11, 1399 08:14 Asia/Tehran [Updated: خرداد 29, 1400 14:30 Asia/Tehran]
  • دستگیری تروریست ها، نشان از اقتدار حافظان امنیت

ایران پرس: با تلاش نیروهای وزارت اطلاعات تاکنون شماری از سرکردگان و عناصر فعال تروریست در کشورهای مختلف شناسایی و در تبادل اطلاعاتی با سرویس اطلاعاتی کشورهای دوست، دستگیر و به ایران بازگردانده شده اند.

در همین خصوص برخی رسانه‌ها شنبه از بازداشت «حبیب کعبی» مشهور به «حبیب اسیود» Habib Asewad از ⁩سرکردگان گروه تروریستی و جدایی طلب الاحوازیه و طراح اصلی حمله به مراسم رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز خبر دادند.

تروریست‌های مزدور این گروهک در 22  سپتامبر 2018 در حاشیه برگزاری آیین رژه نیروهای مسلح در اهواز، به سمت مردم تیراندازی کردند که بر اثر این حمله، 25 نفر شهید و بیش از 60 نفر زخمی شدند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در پاسخ به این اقدام تروریستی ، قرارگاه سرکردگان این جنایت را در شرق فرات با چند فروند موشک بالستیک زمین به زمین هدف  قرار داد که شمار زیادی از تروریست های تکفیری و سرکردگان جنایت تروریستی اهواز در این حمله موشکی به هلاکت رسیدند.

گروهک تروریستی  موسوم به «االاحوازیه » در سال ۱۹۹۹ از سوی برخی افراد مرتبط با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در اروپا اعلام موجودیت کرد و مقر اصلی این گروهک در لندن قرار دارد. این گروهک تروریستی همچنین در کشورهای مصر، امارات و عربستان نیز اقدام به تأسیس شعبه کرده است. 

گروهک تروریستی الاحوازیه که در سال‌های اخیر برنامه ریزی‌های متعددی برای ناامن کردن اهواز را به اجرا گذاشت، در اعتراضات مردمی نیز نقش مهمی در به خشونت کشیدن این اعتراضات داشت، تا بزعم خود زمینه آشوبهای قومی را فراهم کند.

بمب گذاری در سازمان مدیریت وبرنامه ریزی، سازمان مسکن وشهرسازی، شرکت طرح توسعه نیشکر خوزستان و انفجار خطوط انتقال نفت از دیگر اقدامات تروریستی است که بدست عناصر این گروهک انجام شده است.

افراد این گروهِ نژادپرست اعتقاد دارند تا نابودی فارس ها (غیرعرب‌ها) و آزادی عربستان (استان‌های خوزستان، بوشهر و هرمزگان و جزایرخلیج فارس) مبارزه مسلحانه باید ادامه داشته باشد. جزایر سه گانه ابوموسی و تنب را نیز بخشی از خاک اعراب می دانند و علاوه بر آن در نقشه های خود عنوان جعلی برای خلیج فارس استفاده می کنند.

هسته اصلی گروهک تروریستی الاحوازیه همچون بسیاری از گروهک‌های تروریستی در کشورهای غربی قرار دارد و سرکردگان این گروهک سال‌هاست در کشورهای غربی زندگی می‌کنند. هلند، دانمارک و انگلیس سه کشور اروپایی هستند که سالهاست از سرکردگان آنها میزبانی می‌کنند.

 در اکتبر ۲۰۱۷ «استیو کینگ» عضو جمهوری‌خواه که روابط نزدیکی با دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور دارد با «کریم عبدیان بنی سعید» از سران  این گروهک در واشنگتن دیدار کرد.  

در سپتامبر 2017  نیز یکی از اعضای این گروهک تروریستی با نام «منا سیلاوی» در حاشیه اجلاس کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل متحده در ژنو به ایراد سخنرانی و اتهام پراکنی علیه ایران پرداخت.

این تروریست و جنایتکار بین‌المللی که مدتها تحت تعقیب قرار داشت،‌ با حمایت کشورهای اروپایی و عدم همکاری آنان برای بازداشت و استرداد وی به ایران، آزادانه مشغول فعالیت بود؛ اما در نهایت با هماهنگی‌های صورت گرفته از سوی دستگاه قضایی با برخی کشورها، این تروریست‌ جنایتکار دستگیر و به ایران منتقل شده است.

ایران تاکنون با اقدامات تروریستی و توطئه های زیادی  مواجه شده است. توطئه هایی  که مستقیماً از سوی سازمان های جاسوسی اسرائیل، امریکا و اروپا طراحی شده اند. نیروهای اطلاعاتی و همچنین نیروهای سپاه و ارتش  که از مرزهای ایران در هر زمانی محافظت کرده اند؛ سدی محکم  در مقابل نفوذ گروه های تروریستی در منطقه هستند و با اقدامات قاطعانه، بسیاری از توطئه ها و تحرکات گروه های تروریست و عناصر نفوذی را خنثی کرده اند.

پیش از این دستگاه اطلاعاتی و امنیتی  با اجرای موفق عملیات پیچیده ای مانند دستگیری عبدالمالک ریگی، از سرکردگان گروه های تروریستی شرق ایران؛ توانمندی خود را در تعقیب و دستگیری و تسلیم جنایتکاران به مراجع  قضایی برای محاکمه و مجازات نشان داده است. 

نویسنده: جمشید امین زاده 

112

بیشتر بخوانید:

رهبر گروه تروریستی «الاحوازیه» دستگیر شد

دانمارک، پناهگاه امن تروریست‌های الاحوازیه

اقدام مشترک داعش و گروهک تروریستی الاحوازیه در جنایت اهواز

سردار شریف: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان «الاحوازیه» هستند

 

کلیدواژه