آبان 12, 1399 16:05 Asia/Tehran [Updated: آبان 12, 1399 16:25 Asia/Tehran]
  • رئیس جمهور میلاد پیامبر اکرم (ص) را به سران کشورهای اسلامی تبریک گفت

تهران: ایران پرس- رئیس جمهور در پیام‌های جداگانه‌ای خطاب به سران کشورهای اسلامی فرا رسیدن میلاد پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) را تبریک گفت.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری ایران پرس، حسن روحانی در این پیام تأکید کرد سیره رسول گرامی اسلام(ص) همواره روشنی‌بخش مسیر بشر در تاریکی و هدایت‌گر آن به سوی افق‌های والای معنوی و نورانی انسانیت بوده است.

رئیس جمهور پیروی از راه و رسم رسول اکرم(ص) و استعانت از قرآن و معجزه آسمانی ایشان را راهگشای انسان‌ها در مواجهه با انواع مشکلات، اختلافات و ناملایمات موجود در جهان دانست.

دکتر روحانی در این پیام، پیامبر مکرم اسلام را اسوه اخلاق و رحمه للعالمین معرفی و خاطرنشان کردند توهین به چنین شخصیت بزرگواری، توهین به ارزش‌ها، اخلاق و آزادی است و حمایت از توهین‌ کنندگان نیز حمایت از رذالت، پلیدی و حرمت‌شکنی و حمایت از افراط‌گری خواهد بود

رئیس جمهور تصریح کرد جمهوری اسلامی ایران توهین به پیامبر اکرم (ص) و حمایت از این توهین را قویاً محکوم می‌کند و انتظار ما از کشورهای اسلامی نیز محکوم کردن این‌گونه اقدامات نابخردانه است.

روحانی در این پیام همچنین ابراز امیدواری کرده است که به یمن و برکت این میلاد فرخنده بتوانیم روند مبارزه با ویروس کووید-۱۹ را تسریع بخشیده و شاهد ریشه‌کن شدن و درمان بیماری کرونا در سراسر جهان باشیم.

رئیس جمهور در پیام خود افزوده است: اطمینان دارم به کمک یکدیگر روزهای سختی که این بیماری ویرانگر و خانمان‌سوز نصیب جهانیان نموده به زودی سپری خواهد شد و مجدداً سلامتی و رونق زندگی به تمامی بشریت و مخصوصاً مردم کشورهای اسلامی باز خواهد گشت.//114

بیشتر بخوانید:

پیام تبریک قالیباف به رئیسان مجالس کشورهای اسلامی

کلیدواژه