آبان 22, 1399 08:18 Asia/Tehran [Updated: خرداد 08, 1400 22:21 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: سرکرده گروهک الاحوازیه (حرکة النضال العربی لتحریر الأحواز‎) با اعتراف به ارتباط با سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی، به جزئیات جدیدی از اقدامات تروریستی این گروهک در ایران اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «حبیب فرج الله چعب» مشهور به «حبیب اُسَیوِد» سرکرده گروهک تروریستی الاحوازیه در مصاحبه‌ای با اشاره به دستگیریش توسط نیروهای وزارت اطلاعات تصریح کرد، حبیب نبگان، یعقوب نیسی و عیسی سواری از دیگر عوامل این گروهک، در عملیات تروریستی 22 سپتامبر 2018 اهواز دست داشتند.

تروریست‌های الاحوازیه، 22 سپتامبر 2018 در حاشیه برگزاری آیین رژه نیروهای مسلح در اهواز، به سمت مردم تماشاچی تیراندازی کردند که بر اثر این حمله، 25 نفر شهید و بیش از 60 نفر زخمی شدند.

سرکرده گروهک تروریستی الاحوازیه همچنین با بیان اینکه سرقت از شرکت پیمانکاری و سرقت مسلحانه از بانک صادرات اهواز از جمله اقدامات این گروهک بود، یادآور شد: «در همان زمان با سرویس اطلاعاتی عربستان، اقداماتمان را آغاز کردیم و جلسات متعددی با آنان داشتیم».

فرج الله چعب اخیراً در حالی که برای برنامه‌ریزی و هدایت عملیات تروریستی جدیدی تلاش می‌کرد، توسط نیروهای وزارت اطلاعات دستگیر شد.

گروهک تروریستی الاحوازیه که تحت حمایت مستقیم سرویس‌های اطلاعاتی عربستان و رژیم صهیونیستی قرار دارد با وجود صدور حکم جلب بین‌المللی برای سرکردگان آن، از اروپا حملات تروریستی در ایران را مدیریت می‌کرد.

این گروهک تروریستی در سال‌های اخیر قصد چندین عملیات دیگر در تهران و خوزستان را داشت که با اقدامات نیروی اطلاعات ناکام ماند.112

بیشتر بخوانید:

رهبر گروه تروریستی «الاحوازیه» دستگیر شد

دانمارک، پناهگاه امن تروریست‌های الاحوازیه

اقدام مشترک داعش و گروهک تروریستی الاحوازیه در جنایت اهواز

کلیدواژه