آبان 25, 1399 12:23 Asia/Tehran [Updated: آذر 09, 1399 14:28 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: جمعه عناد سعدون وزیر دفاع عراق با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و درباره  مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در این دیدار دریابان شمخانی با اشاره به همکاری های خوب و موثر دفاعی و امنیتی ایران و عراق در مبارزه با تروریسم سازمان یافته از سوی آمریکا و ایادیش در منطقه و حمایت های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران برای نجات شهرهای عراق از اشغال داعش تصریح کرد؛ این همکاری ها متضمن ثبات و امنیت منطقه است و باید تا سطوح راهبردی ارتقاء یافته و نهادینه شود.
شمخانی با بیان اینکه یکی از اهداف اعلامی آمریکا از حضور در منطقه غرب آسیا ایجاد اختلاف و درگیری میان کشورهای منطقه است؛ بر ضرورت هوشیاری همه کشورهای منطقه برای مقابله با این توطئه شوم تاکید کرد. 
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان، حفظ امنیت مرزهای دو کشور را بسیار با اهمیت توصیف کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با هرگونه مولفه ی ناامنی که بخواهد آرامش مردم دو کشور بر هم زند با قاطعیت برخورد خواهد کرد.
  شمخانی، با اشاره به اعتراف صریح مقامات ارشد آمریکایی مبنی اینکه حضور آنان در منطقه غرب آسیا جز جنگ افروزی، بی ثباتی و از بین رفتن منابع حیاتی منطقه نتیجه ای نداشته با تمجید از مصوبه مجلس عراق برای خروج نیروهای آمریکایی از عراق تصریح یکی از مهم ترین مولفه های ایجاد صلح و آرامش در این منطقه خروج کامل نظامیان آمریکا است.  
در ادامه این دیدار جمعه عناد سعدون وزیر دفاع عراق نیز با قدردانی از حمایت و کمک های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران در دفع شر تروریسم از کشور عراق بر تقویت و گسترش روابط ایران و عراق به ویژه در حوزه های نظامی و امنیتی تاکید کرد.
وی با بیان اینکه هیچ کشور ثالثی نمی تواند بر روابط دو کشور تاثیر گذار باشد تصریح کرد؛ تجربه دو کشور در جریان مبارزه با داعش نشان داد در سایه همکاری مشترک می توان بر بحران ها غلبه کرد و فرصت های مناسبی برای همکاری در سایر حوزه ها به منظور رفاه و آرامش مردم دو کشور ایجاد کرد.112

بیشتر بخوانید:

دیدار وزیر دفاع عراق با سرلشکر باقری

دستور الکاظمی برای تقویت نیروهای عراقی در مرز با ایران

امیر حاتمی در دیدار وزیر دفاع عراق: بی‌ثباتی عراق ناشی از دخالت بیگانگان است

 

کلیدواژه

کامنت