آبان 27, 1399 13:42 Asia/Tehran [Updated: آبان 27, 1399 16:04 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: سخنگوی دولت گفت: بیماران کرونایی که بستری می شوند در صورت نداشتن بیمه بر روی همان تخت بیمارستان بیمه خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، علی ربیعی امروز (سه شنبه) در نشست خبری هفتگی خود با افزود: از این گروه بیماران فقط 10 درصد هزینه درمان به عنوان فرانشیز دریافت می شود و درصورتی که افرادی توانایی پرداخت این 10 درصد را هم نداشته باشند، با مراجعه به مددکاری ها و احراز عدم توانایی این رقم هم از آنها دریافت نخواهد شد.

وی گفت: داروهای مطرح و گرانقیمت هم تحت پوشش این بیمه قرار می گیرد.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه مراکز سرپایی دو برابر شده و به پنج هزار مرکز افزایش یافته است، افزود: در این مراکز درمانی تست های تشخیص و داروها مجانی خواهد بود.

سخنگوی دولت همچنین گفت: مراکز علمی و دانشگاهی کشور در خصوص داروهای کرونا تلاش‌های شایسته ای انجام دادند و امروز جزو تولید کنندگان داروهایی هستیم که در دنیا تجویز می‌شود.

علی ربیعی افزود: یکی از مهم ترین و اصلی ترین مسائل در هفته گذشته کرونا بود، کرونا در دنیا خشن تر و بیرحمانه تر شده است و تلاش های جهانی برای مقابله با کرونا هر روز تجارب جدیدتری چه از لحاظ درمان و چه در زمینه پروتکل های بهداشتی پدید آورده است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: در زمینه مقابله دارویی با کرونا جهان در حال پیشرفت است ولی هنوز نمی توانیم زمان دقیقی را برای درمان موثر نهایی مشخص کنیم. 

وی همچنین با بیان اینکه دادگاه‌های بین المللی،رژیم آمریکا را بخاطر آسیب زدن به ایران به واسطه تحریم‌ها محکوم می‌کنند، افزود: جامعه جهانی از قانون شکنی دولت ترامپ ضد مردم ایران به حقیقت روی آورده است.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه مردم ایران با شایستگی  و خودباوری بر تحریم ها غلبه کرده اند، تصریح کرد: هدف ایران استفاده از مزیت‌های جهانی است تا سیاست‌های ظالمانه آمریکا را به عقب براند.

خبر درحال تکمیل است

کلیدواژه

کامنت