آبان 28, 1399 13:00 Asia/Tehran [Updated: فروردین 25, 1400 14:34 Asia/Tehran]
  • ایران و افغانستان در مسیر توسعه همکاری‌های مشترک

نماینده ویژه وزیر امورخارجه در امور افغانستان در دیدار با رئیس جمهوری این کشور بر لزوم تلاش تهران و کابل برای توسعه مناسبات دوطرف در حوزه های مختلف تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «محمدابراهیم طاهریان» امروز (چهارشنبه) در دیدار با «محمداشرف غنی» رییس جمهوری افغانستان بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از روند صلح افغانستان تاکید کرد.

رئیس جمهوری افغانستان نیز در این دیدار گفت: خشونت و تروریسم نه تنها برای افغانستان، بلکه برای کشورهای منطقه خطرناک است و باید اجماع قوی در زمینه مبارزه علیه تروریسم و قاچاق مواد مخدر ایجاد شود.

محمداشرف غنی با اشاره به تحرکات تروریست ها در افغانستان و منطقه، گفت که تروریست ها به یک یا چند گروه محدود نمی شوند بلکه مجموعه گروههای تروریستی مانند القاعده، داعش و دیگر گروهها منافع افغانستان و کشورهای منطقه را تهدید می کند.

وی با اشاره به تلاش نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در زمینه مقابله با تروریسم خاطرنشان کرد، کشورهای منطقه نیز باید با اراده راسخ با تروریسم و شبکه های مواد مخدر مبارزه کنند.

اشرف غنی همچنین با اشاره به فرصت های اقتصادی و تجاری افغانستان خاطرنشان کرد باید از فرصت های ترانزیتی و تجاری برای اتصال به آسیای مرکزی و دیگر کشورهای منطقه استفاده کرد.

محمد ابراهیم طاهریان نماینده ویژه وزیر امورخارجه در امور افغانستان روز گذشته نیز با «عبدالله عبدالله» رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان دیدار و دو طرف درباره مذاکرات جاری صلح در دوحه، اهمیت اجماع منطقه‌ای در حمایت از روند صلح و روابط میان دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

117

بیشتر بخوانید:

طاهریان فرد: ایران از روند صلح با مالکیت و هدایت افغان‌ها حمایت می‌کند

کلیدواژه