آبان 29, 1399 19:57 Asia/Tehran [Updated: آبان 29, 1399 20:15 Asia/Tehran]
  • برنامه‌های سفیر ایران در بلاروس به مناسبت روز جهانی فلسفه 

مینسک: ایران پرس- سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس، به مناسبت روز جهانی فلسفه با حضور در دانشکده فلسفه و علوم اجتماعی دانشگاه ولتی این کشور با آقای رئیس این دانشکده دیدار و در خصوص راهکارهای توسعه همکاری‌های علمی و آموزشی بین دو کشور در رشته فلسفه تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سعید یاری» در دیدار با آقای «وادیم گیگین» توافق کرد با همکاری دانشگاه‌های ایرانی، اتاق فلسفه اسلامی در دانشکده فلسفه و علوم اجتماعی دانشگاه دولتی بلاروس، تاسیس شود.
 
طرفین همچنین در خصوص تبادل استاد و دانشجو، مبادله کتاب و متون درسی، برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک، برگزاری نشست‌های علمی و انجام پروژه‌های تحقیقاتی بین دانشگاه‌های ایرانی و دانشگاه دولتی بلاروس در حوزه فلسفه اسلامی رایزنی کردند.

در ادامه این برنامه، سعید یاری در نشستی با اساتید دانشکده فلسفه و علوم اجتماعی در خصوص مکاتب مختلف فلسفه اسلامی و نقش دانشمندان و دانشوران ایرانی در رشد و بالندگی فلسفه اسلامی به سخنرانی پرداخت.

آخرین برنامه سفیر کشورمان در دانشکده فلسفه و علوم اجتماعی، بازدید از کتابخانه مرکزی این دانشکده و اهداء بیش از ۷۰ جلد از آثار اندیشمندان ایرانی در حوزه فلسفه و علوم اجتماعی به زبان‌های روسی و انگلیسی به این کتابخانه بود.

در میان آثار اهدا شده کتاب‌هایی در ارتباط با سیاست و حکومت در اسلام و مکاتب مختلف فلسفه اسلامی ( فلسفه مشاء، فلسفه اشراق و حکمت متعالیه) از حضرت امام خمینی(ره)، علامه محمد حسین طباطبایی، استاد شهید مرتضی مطهری، دکتر حسین نصر وجود داشت.//114

بیشتر بخوانید: 

دیدار سفیر ایران در بلاروس با مفتی مسلمانان این کشور در آستانه میلاد پیامبر اکرم (ص)

بازدید سفیر ایران از دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس

کلیدواژه

کامنت