آبان 30, 1399 11:41 Asia/Tehran [Updated: آبان 30, 1399 11:49 Asia/Tehran]
  • دوم آذر؛ آغاز ثبت‌نام کنکور دکتری 1400

تهران- ایران پرس: فرایند ثبت‌نام در آزمون دکتری 1400، از روز یکشنبه دوم آذرماه در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بر اساس برنامه زمان بندی سازمان سنجش آموزش کشور، فرایند ثبت نام در کنکور دکتری 1400 از روز یکشنبه دوم آذرماه آغاز می شود و به مدت یک هفته تا 9 آذرماه در درگاه این سازمان به نشانی الکترونیکی www.sanjesh.org ادامه دارد.

کنکور دکتری 1400، روز جمعه 15 اسفندماه 99 برای داوطلبان برگزار می شود.

انتشار ضرایب کنکور دکتری 1400

سازمان سنجش آموزش کشور پیش از این ضرایب کنکور دکتری 1400 را اعلام کرده بود.

بر این اساس، از آزمون دکتری سال 1400 به بعد میزان تاثیر هر یک از مولفه‌ها در سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ناپیوسته بر حسب هر یک از شیوه های «آموزشی ـ پژوهشی» و «پژوهش محور» به شرح زیر است:

الف- دکتری آموزشی - پژوهشی: سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی-پژوهشی بر اساس معیارهای زیر صورت می گیرد: آزمون متمرکز (50 درصد)، سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد) و مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 درصد)

ب ـ دکتری پژوهش محور: سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور بر اساس این معیارها صورت می گیرد: آزمون متمرکز (30 درصد)، سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد)، مصاحبه علمی و بخش عملی (30 درصد) و تهیه طرح واره (20 درصد)

اجرای مرحله اول (آزمون متمرکز) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و ... توسط دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی مواد آزمون متمرکز دکتری (Ph.D) سال 1400 به این شرح است: آزمون زبان ضریب یک، آزمون استعداد تحصیلی با ضریب یک و آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد با ضریب چهار صورت می گیرد.

سنجش و پذیرش برای دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس های خودگردان، پیام نور، مؤسسات غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد اسلامی و .... بر اساس قانون فوق و آیین نامه اجرایی آن و مصوبات مرتبط شورای سنجش و پذیرش دانشجو انجام می شود.

117

بیشتر بخوانید:

اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری 99

اعلام نتایج نهایی کنکور دکتری و ارشد در هفته آینده

فردا؛ آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد

انتخاب رشته آزمون دکتری 99 آغاز شد

 

 

کلیدواژه

کامنت