آذر 01, 1399 12:13 Asia/Tehran [Updated: آذر 01, 1399 13:58 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس‌جمهور با اشاره به محدودیت دو هفته‌ای که از امروز آغاز شد، گفت: قرارشد به حدود۳۰ میلیون نفر برای ۴ ماه صد هزار تومان بلاعوض بدهیم و برای ۱۰ میلیون خانوار یک وام یک میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، حسن روحانی، رئس جمهوری کشورمان امروز(شنبه) در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا افزود: مسوولیت‌پذیری آحاد مردم، ضمانت اجرایی مصوبات، همکاری همه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی، کمک خیرین، محلات، مساجد، بسیج، سمن‌ها و هلال احمر به افراد قرنطینه، اطلاع‌رسانی به موقع، شفاف و روشن، اقناع‌سازی مردم، تنوع برنامه‌های صدا و سیما برای پرکردن اوقات فراغت مردم و همچنین تداوم کلاس‌های مجازی درس دانشگاه‌ها و مدارس و اقدامات حمایتی و جبرانی، از جمله اقدامات ضروری است که می‌تواند تعطیلات دو هفته‌ای و اعمال محدودیت‌ها را به یک نقطه مطلوب در روند مبارزه با کرونا برساند.

رئیس جمهور هدف از محدودیت دو هفته‌ای را کنترل انتقال ویروس کرونا با کاهش تجمعات مردمی و همچنین کاستن از فشار بر کادر درمان و بر اقتصاد کشور عنوان و خاطرنشان کرد: پیام اجرای طرح جامع این است که مردم خطر ویروس را جدی بگیرند و با رعایت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی از دورهمی‌ها دوری کنند چرا که خطر دورهمی‌ها در انتقال ویروس کرونا بیشتر از سایر موارد است. 

وی تاکید کرد: همه مصوبات ستاد ملی کرونا و قرارگاه و توصیه‌های وزارت بهداشت و درمان بایستی به طور کامل اجرایی و عملیاتی شود و دستگاههای مسوول با دقت در این زمینه، پایش مستمری نسبت به بیماران داشته باشند.

حسن روحانی همچنین گفت اگر همه دستورالعمل‌ها را مراعات کنند، ممکن است این تعطیلی‌ها به ۱۰ روز برسد، اما اگر مراعات نکنیم ممکن است این دو هفته به نقطه مطلوب نرسد.

ریس جمهور همچنین تصریح کرد در جلسه امروز مصوب شد همه افرادی که در جامعه می‌آیند باید کارت ملی یا یک کارت با کد ملی همراه داشته باشند تا بتوان از این طریق از ورود افراد مبتلا به جامعه و ارائه خدمات به آنان جلوگیری کرد.//114

بیشتر بخوانید:

آغاز محدودیت‌های کرونایی؛ از امروز

جزئیات محدودیت‌های جدید کرونایی؛ اجرا از اول آذر

کلیدواژه

کامنت