آذر 01, 1399 17:09 Asia/Tehran [Updated: آذر 02, 1399 11:20 Asia/Tehran]
  • خطیب زاده: حمله تروریستی کابل نمونه‌ای از جنگ نیابتی آمریکا در افغانستان است

تهران- ایران پرس: سخنگوی وزارت امور خارجه حمله تروریستی صبح امروز (شنبه) در کابل را نمونه‌ای از جنگ نیابتی و اقدامات هم‌پیمانان تروریست آمریکا در افغانستان دانست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سعید خطیب‌زاده» در واکنش به اصابت چندین راکت به شهر کابل از جمله اصابت یک راکت به بخشی از محوطه حیاط سفارت کشورمان، هر گونه اقدام تروریستی که مردم افغانستان و اماکن غیرنظامی را مورد حمله قرار می‌دهد، محکوم کرد.  

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با ابراز همدردی با دولت و مردم افغانستان خصوصا خانواده قربانیان این اقدام تروریستی گفت: در این حمله تروریستی موشکی روز جاری به نقاط مختلف شهر کابل و از جمله محله دیپلماتیک این شهر، طبق بررسی‌های به عمل آمده تا این لحظه حداقل یک راکت به محوطه داخلی سفارت ایران در کابل اصابت کرده که در نتیجه آن آسیب‌های جزیی به برخی تاسیسات و تجهیزات سفارت وارد شده است.

خطیب زاده ادامه داد: خوشبختانه هیچ خطری متوجه پرسنل سفارت ایران نشده است.

صبح امروز کابل پایتخت افغانستان هدف 14 موشک قرار گرفت که سه کشته و 11 تن زخمی برجای گذاشت. 

راکت‌ها در منطقه «ده افغانان» مرکز شهر کابل، «خیرخانه» در شمال شهر کابل، محل سفارت ایران در «شهر نو» و «آرشیو ملی» در چهار راه «صدارت» اصابت کرد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت حمله راکتی به مناطق مختلف کابل برعهده نگرفته اما گروه طالبان مدعی شده نقشی در این حمله نداشته است.

117

بیشتر بخوانید:

حمله راکتی به کابل با دست کم 14 کشته و زخمی

دستگیری طراح حمله تروریستی دانشگاه کابل

وقوع انفجار و تیراندازی در نزدیک دانشگاه کابل

 

 

کلیدواژه