آذر 03, 1399 16:20 Asia/Tehran [Updated: دی 13, 1399 21:35 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس سازمان بازرسی کل کشور در گزارشی درباره تخریب یک آلونک در بندرعباس اعلام کرد، اقدام صورت گرفته مجوزهای قانونی تخریب را نداشته است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حجت الاسلام درویشیان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور امروز(دوشنبه) در جلسه شورای عالی مسئولان قضائی در خصوص موضوع تخریب آلونک در بندرعباس اظهار داشت: اداره کل بازرسی استان به صورت شبانه شهردار و ۱۳ نفر از افراد دخیل و مرتبط با این موضوع را دعوت کرد و این موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

مطابق با اظهارات درویشیان، در جریان بررسی این موضوع مشخص شده است اقدام صورت گرفته از سوی مأموران شهرداری «هیچیک از تشریفات قانونی نظیر کسب مجوز مقام قضائی یا حضور نیروی انتظامی را طی نکرده است».

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد: این کار واجد وصف کیفری تشخیص داده شده و برخورد قانونی با مقصران حادثه در دستور کار قرار گرفته است.

کارکنان شهرداری بندرعباس روز 29 آبان بدون توجه به درخواست‌های زن 35 ساله بندرعباسی منزل وی را با داشتن دو فرزند و همخانه بودن با دو زن دیگر سرپرست خانوار تخریب کردند.

پس از این اقدام، زن بندرعباسی نیز اقدام به خودسوزی کرد که البته آسیب زیادی به وی وارد نشد.

رییس کل دادگستری هرمزگان با عیادت از این شهروند بندرعباسی در بیمارستان، برخورد قاطع و فوری با عوامل این حادثه را خواستار شد.

استاندار هرمزگان نیز از شهردار بندرعباس خواست با عوامل این اتفاق برخورد کند./115

بیشتر بخوانید:

دستور ویژه جهانگیری به کلیه دستگاه‌ها در پی تخریب خانه مادر بندرعباسی

کلیدواژه