آذر 03, 1399 18:06 Asia/Tehran [Updated: آذر 03, 1399 19:07 Asia/Tehran]

تهران-ایران‌پرس: معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت، براساس گزارش‌هایی که از نقاط مختلف کشور دریافت شده است، بیش از 85 درصد مردم پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های هوشمند را رعایت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حسین ذوالفقاری روز دوشنبه در پایان چهل و هفتمین جلسه قرارگاه ستاد ملی مبارزه با کرونا در وزارت کشور در جمع خبرنگاران افزود، از آغاز اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند، 39 درصد حمل و نقل خودرویی کاهش داشته است.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور افزود، در دو روز گذشته با بهره‌گیری از سامانه هوشمند شناسایی افراد ناقل کرونا از تردد 44 نفر دارای تست مثبت در حمل و نقل ریلی و 4 نفر در حمل و نقل هوایی جلوگیری شده است.

حسین ذوالفقاری گفت، از آغاز اجرای طرح محدودیت‌های هوشمند بیش از یازده هزار خودرو به مبالغ یک میلیون، پانصد هزار و دویست هزار تومان جریمه شده‌اند و به بیش از دویست و سی هزار خودرو تذکر داده‌شده است.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور تصریح کرد، ماموران از ادامه مسیر 93 هزار دستگاه خودرو جلوگیری کرده‌اند و به صد هزار راننده متخلف نیز پیامک ارسال شده است.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور افزود، در مدت محدودیت‌های هوشمند اخیر شهرهای قرمز، نارنجی و زرد به دقت بررسی می‌شوند و امیدواریم در مدت دو هفته‌ای که این محدودیت‌ها اجرا می‌شود، شهرها از لحاظ شیوع کرونا در وضعیت بهتری قرار گیرند.

115

بیشتر بخوانید:

کرونا موزه‌های تهران را هم تعطیل کرد

آمار قربانیان کرونا در کشور از 45 هزار تن گذشت

تصاویری از اجرای محدودیت‌های کرونایی در پایتخت

کلیدواژه