آذر 04, 1399 03:28 Asia/Tehran [Updated: دی 13, 1399 21:35 Asia/Tehran]
  • حسین دهقان، نخستین نامزد رسمی انتخابات 1400+ زندگینامه

تهران- ایران پرس: سردار سرتیپ حسین دهقان، وزیر دفاع پیشین کشورمان به طور رسمی طی مصاحبه آمادگی خود را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 1400 اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سردار دهقان در یک گفتگو رسماً از حضور در انتخابات ریاست جمهوری 1400 خبر داد و بسیج تمامی امکانات در قالب یک قالب سازمان و ترتیبات صحیح برای پاسخ به نیازهای فوری و میان مدت و بلندت کشور و همچنین قرار گرفتن در یک مسیر رشد و توسعه با کمترین هزینه و کمترین پیامدهای نامطلوب را از اهداف خود در صورت پیروزی در انتخابات 1400 عنوان کرد.

حسین دهقان متولد 1335 در شهرضای اصفهان، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دولت یازدهم بود و هم اکنون مشاور فرمانده کل قوا در حوزه دفاعی است.

دهقان دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی متالورژی از دانشگاه تهران و دانش‌آموخته دکتری مدیریت از دانشگاه تهران است. وی فعالیت نظامی خود را از سال ۱۳۵۸ با عضویت در سپاه پاسداران آغاز کرد. دهقان از ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۹ جانشینی فرمانده نیروی هوایی سپاه و از ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۰ نیز فرماندهی نیروی هوایی سپاه پاسداران را برعهده داشت.

او در فاصله سالهای ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۵ جانشین رئیس ستاد مشترک سپاه پاسداران بود. دهقان در دولت هفتم بعنوان قائم‌مقام وزیر دفاع و در دولت‌های هشتم و نهم؛ بعنوان معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران فعالیت می‌کرد.

سردار دهقان پیش از این نیز در تاریخ ۷ مهر ۱۳۹۹ برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اعلام آمادگی کرده بود.//114

بیشتر بخوانید:

کاندیداتوری رضایی قطعی شد؟!

پاسخ سورنا ستاری به احتمال کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری

اعلام حضور مشروط «محمدرضا عارف» در انتخابات ریاست جمهوری 1400

 

 

کلیدواژه