آذر 04, 1399 15:54 Asia/Tehran [Updated: دی 30, 1399 14:53 Asia/Tehran]

تهران -ایران پرس: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: عربستان سعودی با انجام اقداماتی که عملا بازی در نقشه آمریکا و اسراییل است، جایگاه خود در میان ملت های مسلمان را از دست داده است.

«عباس مقتدایی» در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار ایران پرس در واکنش به حمایت وزیر خارجه عربستان از عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی تصریح کرد: در دهه های قبل عربستان سعودی تلاش میکرد تا به عنوان یک کشور در اردوگاه ملت های مسلمان نقش آفرینی کند ولی در ماه های گذشته این جایگاه به سرعت تنزل یافته و دیگر ملت های مسلمان ارزشی برای اقدامات و یا گفتار رژیم ریاض قائل نیستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد:عربستان با باز کردن پای رژیم صهیونیستی در منطقه و ایجاد پیمان با آنها به اضمحلال و از دست دادن قدرت خود نزدیک می شود.

مقتدایی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اصول وحدت جهان اسلام را دنبال می کند، اظهار داشت، عربستان سعودی از ارزش های اسلامی و قرآنی دور شده و پیام الهی که تاکید بر استقلال از بیگانگان و کفار است نقض کرده و ملت عربستان دراین‌باره واکنش نشان خواهند داد.

وی در پایان گفت: توصیه جمهوری اسلامی ایران به حکمرانان عربستانی این است که به ارزش های دینی باز گردند بدیهی است که رژیم صهیونیستی و امریکا از شکاف ایجاد شده بین ملت و دولت عربستان استفاده می کنند و عربستان باید دقت کند در دام ایالت امریکا و رژیم صهیونیستی بیش از این گرفتار نماند بی توجهی حکمرانان عربستان آینده آنها را با مشکل اساسی و نابودی آنها مواجه خواهد کرد.

117

بیشتر بخوانید:

اهداف اخبار ضد و نقیض در خصوص سفر نتانیاهو به عربستان

کلیدواژه