آذر 05, 1399 16:28 Asia/Tehran [Updated: بهمن 05, 1399 09:18 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: رییس فدراسیون دوچرخه سواری کشور گفت، برای المپیک توکیو تاکنون یک سهمیه کسب کرده‌ایم و تا آغاز این بازی‌ها شانس افزایش سهمیه را داریم.

«خسرو قمری» در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری ایران‌پرس افزود، دوچرخه‌سواری ایران با کسب سهمیه المپیک توکیو، جزء 50 کشور در جهان بوده که سهمیه المپیک را کسب کرده است.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری گفت، رقابت‌های دوچرخه‌سواری المپیک در چهار رشته پیست، بی‌ام‌ایکس، کوهستان و جاده برگزار می‌شود و فعلا در دو بخش استقامت و تایم‌تریل نماینده داریم.

خسرو قمری افزود، البته در قاره آسیا جایگاه خوبی در رشته دوچرخه سواری داریم و در بخش کوهستان در میان دو تیم برتر، در بخش جاده در میان سه تیم برتر و در بخش پیست در میان 6 تیم برتر قاره کهن قرار داریم.

وی با بیان اینکه در بخش بانوان نیز برای کسب جایگاه‌های بهتر تلاش می‌کنیم، اظهار داشت،  در رقابت‌های سال گذشته قهرمانی آسیا نخستین بار در 70 سال اخیر بانوان ایران به مدال برنز آسیا دست یافتند.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری تصریح کرد، خوشبختانه در حوزه بین‌المللی فدراسیون جهانی و آسیایی دوچرخه‌سواری، 6 کرسی جهانی و آسیایی برای فدراسیون دوچرخه سواری ایران کسب شده است.   

خسرو قمری افزود، البته شرط افزایش تعداد کرسی‌های آسیایی و جهانی برای دوچرخه سواری ایران اخذ میزبانی‌های مختلف رقابت‌های بین‌المللی برای ایران است که در این زمینه برنامه‌ریزی شده تا این کار به خوبی انجام شود.

117

بیشتر بخوانید:

روز جهانی دوچرخه‌سواری؛ همایش دوچرخه‌سواران در مشهد

ثبت رکورد دوچرخه سالنی توسط ورزشکار زن ایرانی 

کلیدواژه