آذر 06, 1399 11:02 Asia/Tehran [Updated: بهمن 04, 1399 11:21 Asia/Tehran]
  • خروج ۶۹ شهر ایران از حالت قرمز کرونایی

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران گفت: با اعمال محدودیت‌های کرونایی، از مجموع ۸۹ شهر وضعیت قرمز ۶۹ شهر به حالت نارنجی و زرد تغییر وضعیت دادند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، دکتر «ایرج حریرچی» معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران چهارشنبه شب در گفت وگو با شبکه خبر تلویزیون ایران افزود: میزان مبتلایان و بستری‌های کرونایی در شهر‌های قرمز کاسته شده است.

حریرچی با بیان اینکه کرونا سهمگین‌ترین و مهیب‌ترین مشکلی است که جامعه بشری در صد سال اخیر با آن مواجهه شده و اثر آن بر معیشت و اقتصاد مردم بیشتر از خسارت جنگ جهانی دوم بوده است، تصریح کرد: ایران در دو جبهه تحریم و کرونا قرار دارد و اثرات بیماری کرونا بصورت تشدید یافته گسترش یافته است.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران افزود: براثر تحریم های ظالمانه آمریکا دارو و واکسن آنفلوآنزا که پول آن هم پرداخت شده است، اجازه ورود به ایران داده نمی‌شود. حریرچی در این حال با بیان اینکه از سه مسیر، تهیه واکسن کرونا دنبال می‌شود، افزود: تولید ایرانی، خرید از دیگر کشور‌ها و همچنین تولید مشترک با دیگر کشور‌ها در دستور کار قرار دارد.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی ایران با اشاره به موفقیت‌های شرکت‌های دانش بنیان در تولید واکسن نیز گفت: کمیته اخلاق، استفاده انسانی از واکسن ایرانی کرونا را تائید کرده است و افراد مسن، تیم‌های بهداشت و افرادی که بیماری خاصی دارند در اولویت نخست ارائه واکسن هستند.

طرح محدودیت‌های کرونایی برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا شنبه 21 نوامبر در سراسر ایران آغاز شد.

118

بیشتر بخوانید: 

کاهش 59 درصدی تردد درون شهری در تهران در پی اعمال محدودیت‌های کرونایی جدید

تصاویری از اجرای محدودیت‌های کرونایی در پایتخت

محدودیت‌های کرونایی؛ منع رفت و آمد در سطح شهر|پخش زنده از ایران پرس

کلیدواژه