آذر 06, 1399 18:32 Asia/Tehran [Updated: آذر 06, 1399 18:45 Asia/Tehran]
  • بیانیه نیروی‌دریایی‌ارتش به مناسبت هفتم آذر

تهران-ایران‌پرس: نیروی دریایی ارتش به مناسبت روز بزرگداشت جانفشانی‌های این نیرو در بیانیه ای اعلام کرد، برای ثبات، امنیت و اهتزاز پرچم مقدس کشورمان از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه ای در آستانه هفتم آذر، روز نیروی دریایی ارتش، تصریح کرد: این روز یادآور رشادت‌ها و فداکاری‌های مردانی است که با دست‌های خالی و قلب‌های بزرگ و ایمان‌هایی راسخ به قلب ناوگان دریایی ارتش رژیم بعث زدند و دست رژیم صدام را برای همیشه‌ سال‌های جنگ از پهنه دریا کوتاه کردند.

در این بیانیه آمده است: اگر در سال های جنگ تحمیلی، تروریست‌های ارتش آمریکا، سهند و سبلان را هدف قرار دادند، امروز ده‌ها سهند و سبلان از دل غیرت و تخصص میراث‌داران شهیدان ارتش در عرصه دریا متولد شده و همین غیرت و پایمردی است که فرماندهان و مسئولان دیگر کشورها را مجبور می کند تا در مواجهه با این حقیقت روشن، کلاه از سر بردارند.

هفتم آذر سالروز حماسه آفرینی پرسنل ناوچه موشک انداز "پیکان"، روز تبلور ایثار و جان فشانی‌های پرسنل قهرمان و جان بر کف نیروی دریایی ارتش در برقراری ثبات و امنیت در آب های نیلگون خلیج فارس و دریای عمان است.

درچنین روزی، پرسنل ناوچه موشک‌انداز پیکان در عملیات مروارید با خلق حماسه‌ای به یادماندنی با حمله به پایانه‌هاى صدور نفت «البکر» و «الامیه» عراق، بـیـش از دو سوم ایـن پـایـانـههـا را مـنـهـدم کـردند و پـرچـم کشورمان را بر مرتفعترین دکل این پایانه‌ها به اهتزاز درآوردند.

115

بیشتر بخوانید:

دریادار تنگسیری: راهبرد ایران صلح و دوستی همراه با امنیت همگانی است

دریادار خانزادی: نیروی دریایی ارتش ایران، نیازی به خرید تسلیحات ندارد

 

کلیدواژه