آذر 07, 1399 18:35 Asia/Tehran [Updated: آذر 08, 1399 04:29 Asia/Tehran]

تهران‑ایران‌پرس: نایب رییس کمیسیون امنیت ملی اظهار داشت، شهید «محسن فخری‌زاده» یکی از پنج شخصیت ایرانی است که نام او در فهرست ۵۰۰ نفر از قدرتمندترین افراد جهان از سوی نشریه آمریکایی فارین پالیسی درج شده بود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، حادثه تروریستی امروز در ساعت 2 بعد از ظهر سبب شد تا «محسن فخری زاده»، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع به درجه رفیع شهادت نایل شود.

بر این اساس «شهریار حیدری»، نائب رییس کمیسیون امنیت ملی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایران‌پرس در دقایق ابتدایی انتشار این خبر از رسانه ها اعلام کرد، این حادثه در ورودی شهر آبسرد دماوند از سوی عوامل تروریستی صورت گرفت.

حیدری در ادامه افزود: از داخل خودرو به سوی ایشان تیراندازی و در همین فاصله یک وسیله نقلیه حامل سوخت منهدم شد. جراحات سنگینی به این دانشمند و محافظ ایشان وارد شد و در یکی از  بیمارستان‌های تهران بستری شدند.

 حیدری در خصوص آقای فخری زاده عنوان کرد که ایشان یکی از پنج شخصیت ایرانی بود که در فهرست ۵۰۰ نفری قدرتمندترین افراد جهان از سوی نشریه آمریکایی فارین پالیسی معرفی شد؛ همچنین یک شخصیت هسته‌ای ایران است که  از سوی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی نام او به صورت مستقیم مطرح شده و در مجموع ایشان یک شخصیت علمی و مطرح در بحث های رژیم صهیونیستی و هم از مفاخر علمی جهانی به شمار می رفت.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی با اشاره به این موضوع که احتمالا ریشه این اقدامات به رژیم صهیونیستی بر می گردد، گفت: ضمن اینکه این اقدام تروریستی محکوم به شکست است، در عین حال طبیعتا این گونه اقدامات با توجه به سوابق رژیم صهیونیستی متوجه این رژیم است؛ چرا که رژیم صهیونیستی همواره علیه دانشمندان هسته‌ای ما و تاسیسات هسته‌ای حساس بوده است و از سال های قبل تاکنون بر روی این اهداف و اشخاص برنامه ریزی کرده و ما در حال و گذشته هم شاهد شهادت چند نفر از دانشمندان هسته‌ای جمهوری اسلامی بوده ایم؛ ریشه این اقدامات بر می گردد به رژیم صهیونیستی که با همکاری عوامل داخلی و قطعا و یقینا دور از رصدهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی نیستند و این مورد هم  تحت پیگیری قرار می گیرد.

حیدری اعلام کرد دستگاه دیپلماسی باید هر چه سریعتر این موضوع را در شورای امنیت کشور و در نهاد های بین المللی نظیر سازمان ملل متحد مطرح کند.

115

بیشتر بخوانید:

 

کلیدواژه