آذر 09, 1399 09:27 Asia/Tehran [Updated: دی 25, 1399 20:41 Asia/Tehran]

تهران- ایران‌پرس: معاون توسعه و فناوری رسانه سازمان صدا و سیما گفت، خبرگزاری تصویری ایران‌پرس حضوری شایسته و تاثیرگذار در عرصه بین‌المللی خواهد داشت. 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، رضا علیدادی در مصاحبه اختصاصی افزود: حضور خبرگزاری تصویری ایران‌پرس در عرصه بین‌المللی سبب شده است انحصار رسانه‌های استکباری شکسته شود و واقعیت‌ها را جدای از آن چیزی که رسانه‌های غرب می‌خواهند بیان کنند، به صورت واقعی و دقیق به مخاطب انتقال دهد.
معاون توسعه و فناوری رسانه سازمان صداوسیما تصریح کرد، در عرصه بین‌المللی رقابت رسانه‌ای، رقابتی جدی است و هر کسی روایت خودش را از یک موضوع، از یک صحنه و از یک اتفاق  دارد و حضور خبرگزاری ایران‌پرس در سطح بین‌الملل و عرصه خبررسانی و اطلاع‌رسانی تاثیرگذاری خوبی و شایسته‌ای خواهد داشت. 
رضا علیدادی افزود، تلاش می‌کنیم مانند سایر خبرگزاری‌های سازمان صدا و سیما، مشکلات خبرگزاری ایران‌پرس را برطرف کنیم تا شرایط بهتری برای این خبرگزاری مهیا شود.
معاون توسعه و فناوری رسانه سازمان صدا و سیما همچنین گفت،  هفدهمین اجلاس فنآوری رسانه از امروز به صورت مجازی آغاز به کار می‌کند و این اجلاس که هرساله برگزار می‌شود، نتایج خوبی در عرصه رسانه داشته و سازمان صدا و سیما تاکنون جایزه عالی صنعت رسانه را از اجلاس بین‌المللی "ای بی یو" کسب کرده است. 
رضا علیدادی افزود، در سال جهش تولید، سازمان صدا و سیما در تلاش است، تولید داخلی تجهیزات را در دستور کار قرار دهد و بخش قابل توجهی از زیرساخت‌های سازمان صدا و سیما هم‌اکنون از تولیدات داخلی است.
علیدادی همچنین گفت، هدف از اچ‌دی شدن شبکه‌های تلویزیونی، افزایش کیفیت بصری شبکه‌هاست و این کار در شبکه‌های داخلی درحال انجام است و در شبکه‌های برون‌مرزی نیز آخرین شبکه‌ای که تبدیل به اچ‌دی شد،  شبکه العالم بود که از نظر کیفیت بصری، شبکه العالم فراتر از شبکه‌های رقیبش است. 112

 

کلیدواژه