آذر 09, 1399 13:13 Asia/Tehran [Updated: دی 28, 1399 14:08 Asia/Tehran]
  • ۱۳ شبکه تلویزیونی اچ‌دی شدند

تهران - ایران پرس: رئیس رسانه ملی پخش برنامه‌های سیما را با کیفیت HD اقدامی در جهت حرکت صداوسیما در مرز دانش روز دانست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، عبدالعلی علی عسکری گفت: صداوسیما به عنوان رسانه‌ای بزرگ و پرقدرت تلاش دارد همتراز با رسانه‌های جهانی از فناوری‌ها استفاده کند، زیرا اگر از فناوری‌های روز استفاده نکنیم، دچار زیان خواهیم شد.

رئیس رسانه ملی پیش از آغاز مراسم رسمی پخش ۱۳ شبکه تلویزیون با کیفیت HD، درباره اهمیت این گام در پخش باکیفیت شبکه‌ها گفت: رسانه همیشه باید از بالاترین سطوح فناوری‌ها استفاده کند تا بهتر با مخاطب در ارتباط باشد. عسکری با اشاره به عزیمت سیما از پخش آنالوگ در تاریخ ۸/ ۸/ ۸۸ به دیجیتال و استفاده از فناوری MPEG۴ گفت: در آن زمان هم اولین شهر بزرگ در جهان که چنین خدماتی در آن ارائه شد، تهران بود.

رئیس رسانه با قدردانی از همکاران معاونت توسعه و فناوری رسانه و ابراز امیدواری برای اینکه حوزه سیما به بهترین شکل از این فناوری پخش استفاده کند، گفت: حوزه فنی صداوسیما فعال و پویا است و جوانان دانشمند و ارزشمندی در آن فعال هستند.

وی افزود: هر کدام از بخش‌های مختلف معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی با شرکت‌های دانش‌بنیانی همکاری دارند که به فضل خدا، در مرز فناوری حرکت می‌کنند. خدا را شاکرم که با این در هم‌تنیدگی بین فعالیت‌های سازمان و شرکت‌های دانش بنیان، توانسته‌ایم این خدمت را با وجود همه فشارها و دشواری‌ها مثل تحریم‌ها به ملت بزرگ ایران ارائه دهیم. 112

بیشتر بخوانید:

علی‌عسکری: رسانه ملی یکی از سازمان‌های بزرگ و تعیین‌کننده در جهان است

کلیدواژه