آذر 10, 1399 09:09 Asia/Tehran [Updated: بهمن 05, 1399 09:18 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: مراسم تشییع پیکر مطهر شهید «محسن فخری زاده» رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشکری در وزارت دفاع آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، مراسم وداع با پیکر پاک این شهید ترور توسط کارکنان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و همکاران وی در حال برگزاری است.

بنا بر اعلام روابط عمومی و فرهنگی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت و به منظور لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی شیوع ویروس کرونا، مراسم تشییع و تدفین شهید فخری زاده با حضور فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و خانواده معظم این شهید برگزار می شود.

همچنین پیکر شهید فخری‌زاده صبح روز یکشنبه پس از ورود به مشهدالرضا از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد برای طواف به حرم رضوی منتقل شد.

پیکر این شهید والامقام در حرم رضوی بر دستان خادمان امام هشتم تشییع و دور مضجع شریف رضوی طواف داده شد.

پیکر شهید فخری زاده بعد از طواف حرم رضوی به قم برده شد و پس از انجام طواف در حرم حضرت معصومه (ع)، آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید بر پیکر ایشان نماز اقامه کرد.

این آئین با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی با حضور بهرام سرمست استاندار قم، آیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان حضرت معصومه (س)، جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی و شماری از مسئولان استان برگزار شد.

پیکر شهید فخری زاده عصر یکشنبه به تهران منتقل شد و در حرم مطهر امام خمینی (ره) با حضور آیت الله سید حسن خمینی در حرم مطهر طواف داده شد.

شهید محسن فخری زاده معاون وزیر دفاع و رییس سازمان پژوهش و نوآوری‌های وزارت دفاع عصر روز جمعه هفتم آذرماه در اثر جراحات وارده از عملیات تروریست‌های مسلح به شهادت رسید.

دکتر محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، عصر جمعه در یک حمله تروریستی در منطقه آبسرد دماوند استان تهران به شهادت رسید.

117

بیشتر بخوانید:

طواف پیکر شهید فخری‌زاده گرد حرم حضرت معصومه(ع)

وداع با پیکر شهید فخری زاده در حرم مطهر حضرت امام رضا(ع)

کلیدواژه