آذر 12, 1399 12:17 Asia/Tehran [Updated: اسفند 06, 1399 13:08 Asia/Tehran]

«محمود واعظی» رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه درباره مصوبه «طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها»، مجلس با دولت و وزارت خارجه مشورت نکرده است، گفت: این طرح مشکلاتی را از نظر مالی و اجرای فنی ایجاد می کند.

«محمود واعظی» رئیس دفتر رئیس جمهور روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در گفت‌وگوی اختصاصی با ایران پرس درباره مصوبه طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها گفت: این طرح مشکلاتی را در سیاست خارجی و در ارتباط با انرژی هسته ای ایجاد می کند.

وی افزود: انتظار این بود که در مرحله تصویب مثل رویه 40 سال گذشته، در طرحی که مجلس می خواهد مطرح کند، نظرات دولت لحاظ شده و مشورت بشود در حالی که جلسات روزهای اخیر مجلس بدون حضور نماینده وزارت خارجه بوده و اینها اشکالاتی هست که به طرح وارد است و ما به شورای نگهبان منعکس کردیم. 

واعظی خاطرنشان کرد؛ دراین طرح دستوراتی داده اند که بار مالی سنگینی دارد و برخی نیز از نظر فنی انجام شدنی نیست، برخی موارد هم مصوبه شورای عالی امنیت ملی بوده که یکبار تصویب شده است. 

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: بهر حال این طرح هنوز تصویب نشده چون باید به تایید شورای نگهبان برسد اما آنچه از دیروز تا بحال بررسی کردیم ممکن است گرفتاری هایی ایجاد کند که نتیجه آن فشار بر خود مردم باشد.

مجلس شورای اسلامی ایران روز سه شنبه کلیات و جزئیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران را تصویب کرد.

 

کلیدواژه