آذر 30, 1399 09:07 Asia/Tehran [Updated: اسفند 06, 1399 13:08 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: رئیس مجلس شورای اسلامی اتحاد و همکاری قوا را رمز رفع مشکلات مردم دانست و گفت: مجلس مردم را در مشکلات اقتصادی تنها نمی‌گذارد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور ضمن تبریک ولادت حضرت زینب سلام الله علیها و روز پرستار، گفت: پرستاران عزیز، با کمترین امکانات بیشترین افتخارات را به ارمغان آوردند؛ جان ده‌ها هزار نفر از هموطنان را نجات دادند و خطر را به جان خریدند تا بقیه آسیب کمتری ببینند.

رئیس مجلس افزود: فداکاری پرستاران قهرمان در تاریخ این سرزمین ماندگار خواهد شد و بی‌گمان نسل‌های بعد نیز روایت مجاهدت و ایثار پرستاران را برای فرزندان خود تعریف می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به پرستاران، افزود: شما قهرمانان سرزمین ما هستید و همۀ ما به شما افتخار می‌کنیم. مطمئن باشید که شما را در میدان خطر تنها نخواهیم گذاشت و تمام نمایندگان مجلس شورای اسلامی خود را موظف می‌دانند تا از همۀ ظرفیت‌های مجلس برای پیگیری مطالبات شما قهرمانان بی نام و نشان بهره گیرند.

وی در ادامه یاد و خاطره بیش از 100 شهید مدافع سلامت از میان پرستاران را گرامی داشت و تصریح کرد: ما قدردان قهرمان های سفیدپوش خود در جای جای ایران عزیزمان هستیم.

رئیس مجلس در ادامه سخنان خود افزود: تاکید اخیر رهبر معظم انقلاب بر همکاری قوا با یکدیگر و حفظ اتحاد ملی به نفع مردم را چراغ راه خود در مجلس می‌دانیم.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه میان همۀ مسئولان باید یک اصل مشترک باشد و آنهم نفع مردم است، گفت: آنچه به نفع مردم نیست و به معیشت و منزلت اجتماعی آنها آسیب می‌زند را به دیوار می‌کوبیم و آنچه که به مصلحت آنهاست از زبان هر کسی گفته شود و با قلم هر کسی نوشته شود، روی چشم می‌گذاریم و تلاش خواهیم کرد تا با ریل‌گذاری و هدایت‌گری صحیح و با هماهنگی و همکاری با دولت، کشور را به سمت حل مشکلات مردم سوق دهیم.

وی افزود: طرح حمایت معیشتی از مردم، نمونه مناسبی است که با همکاری و هماهنگی دولت محترم به نتیجه رسید. مجلس مردم را در میانه مشکلات اقتصادی تنها نمی‌گذارد.

وی در ادامه تصریح کرد: به مردم قول داده بودیم که نگذاریم سفرۀ آنها کوچکتر شود؛ تلاش کردیم تا کمتر شرمسار پدرانی باشیم که شرمندۀ فرزندانشان شده‌اند. مطمئن باشید مردم را در میانۀ مشکلات اقتصادی تنها نخواهیم گذاشت.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: نکته مهم دیگر، مربوط به مهمترین دستور کار پیش روی مجلس، یعنی لایحه بودجه 1400 است. بودجه در نگاه مجلس، تاثیرگذارترین سند حکمرانی است که مستقیماً مسیر پیشرفت یا عقب ماندگی کشورها را رقم خواهد زد؛ لذا باید دقیق‌ترین و کارشناسی‌شده‌ترین برآوردها در بودجه لحاظ شود تا نقشۀ راه کشور، مسیری در جهت منافع مردم طی کند.

قالیباف با اشاره به اینکه دیوان محاسبات نیز گزارش تفریغ بودجه را بهنگام آماده کرده است، اظهار کرد: گزارش تفریغ، کارنامۀ انضباط مالی دولت است. گزارش تفریغ بودجه در گذشته، به گزارشی اداری و کم اثر تبدیل شده بود. اما ما برای اولین بار توانستیم آسیب های بودجه سال 98 را در بررسی لایحۀ بودجه ۱۴۰۰ مدنظر قرار دهیم.

رئیس مجلس گفت: تلاش خواهیم کرد تا بند به بند لایحه را با اصلاحات اساسی به شیوه‌ای که به نفع معیشت مردم و کشور باشد، بررسی کنیم تا نقشی در برداشتن بار گرانی و تبعیض و بی‌عدالتی و فقر از روی دوش مردم ایفا کنیم. 112

بیشتر بخوانید:

تأکید قالیباف بر اصلاح نظام مالیاتی کشور

کلیدواژه