دی 01, 1399 19:52 Asia/Tehran [Updated: دی 01, 1399 21:28 Asia/Tehran]
  • نامه سازمان نظام پرستاری به رهبر معظم انقلاب: قدردان حمایت‌های شما هستیم

سازمان نظام پرستاری در نامه‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز پرستار و حمایت‌های ایشان از جامعه پرستاری و مدافعان سلامت قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در این نامه آمده است: بیانات گهربار؛ حکیمانه و تعابیر ‌و تفاسیر والای حضرت عالی از پرستاری و پرستاران به مناسبت روز پرستار امسال و نیز در ماه‌ها و ایام صعب و نفسگیر ناشی از ویروس منحوس کرونا؛ هربار جان تازه‌ای در کالبد مدافعین سلامت به ویژه پرستاران کشور دمید و بر قدر و منزلت معنوی، فرهنگی و اجتماعی پرستار و پرستاری، چندین و چند مرتبه و درجه بر درجات علم؛ هنر و حرفه پرستاری افزود.

این نامه می‌افزاید: رهنمودهای راهگشای حضرت مستطاب عالی به عنوان فصل الخطاب درباره تکلیف مسئولان کشور به اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و استخدام حداقل ۳۰ هزار نیروی گروه پرستاری به عنوان دو اصل زیربنایی در نظام سلامت کشور نشان از عمق و وسعت عنایت و توجه شما امام بزرگوار به مدافعان سلامت و درخط مقدم آن پرستاران عزیز دارد.   

در این نامه آمده است: امروز فرزندان پرستارتان بعد از حدود یک سال دفاع مقدس سلامت و سال‌ها تلاش بی‌وقفه در جهت ارتقاء سلامت و مراقبت از بیماری‌های آحاد امت اسلامی ایران عزیز، جان خویش را سپر حفظ سلامت یکایک مردم عزیز ایران کرده‌اند و به عنوان فدائیان خط مقدم نظام، انقلاب و مردم عزیز کشورمان از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنند و به آن افتخار می‌کنند.  

امروز فرزندان خدمتگزارتان در سازمان نظام پرستاری که خود مبدع؛ مبتکر و پیگیر اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری هستند؛ پس از چندسال فراز و نشیب برای نیل به عدالت درنظام سلامت امیدوار شدند و در جهت اجرای فرمان اخیر ولی و مقتدایمان؛ تمامی اهتمام خود را به کار خواهیم گرفت و از شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت نیز می خواهیم به تکلیف خود عمل کنند.

در نامه سازمان نظام پرستاری به رهبر معطم انقلاب آمده است: سر تعظیم بر درگاه حضرت حق فرود می آوریم که به لطف خداوند متعال از وجود مبارک نعمت ولایت برخوردار هستیم و در سایه سار این شجره طیبه و مبارک، تمام توان خود را به کار می بریم تا آحاد ملت بزرگ ایران اسلامی با برخورداری از مراقبت های پرستاری ایمن؛ پاسخگو؛ گسترده و در دسترس؛ در نهایت رضایت و سلامت؛ امت ایران اسلامی مایه سرافرازی ما باشد.

در این نامه آمده است: مجدداً از فرمایشات گهربارتان به مناسبت روز پرستار سال جاری ‌و قدرشناسی مکررتان از مدافعین سلامت در طول ۱۰ ماه دفاع مقدس سلامت؛ قدردانی و تشکر می کنیم و با حضرت عالی تجدید عهد و تجدید میثاق می کنیم و اعلام می داریم تا آخرین نفر و تا آخرین نفس در هر شرایطی با اولویت «مردم، نظام سلامت، پرستاری و پرستاران» انجام وظیفه خواهیم کرد و جان ناقابل مان هدیه ای است که آماده ایم در مسیر خدمت به مردم و کسب رضای حق تعالی فدای سلامت مردم ایران عزیزمان کنیم. //114

بیشتر بخوانید: 

رهبر انقلاب: پرستار فرشته رحمت بیمار است/ قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاران اجرایی شود

کلیدواژه