دی 02, 1399 17:28 Asia/Tehran [Updated: دی 02, 1399 17:54 Asia/Tehran]
  • امضای تفاهم‌نامه ورزشی میان ایران و ژاپن

تفاهم‌نامه همکاری در زمینه ورزش بین وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران و وزارت آموزش، فرهنگ، ورزش، علوم و فناوری ژاپن امضاء شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «مسعود سلطانی‌فر»، وزیر ورزش و جوانان روز سه شنبه در مراسمی که به صورت غیر حضوری برای امضای یادداشت تفاهم‌نامه همکاری با وزارت آموزش، فرهنگ، ورزش، علوم و فناوری ژاپن برگزار می شد، گفت: ورزش، فرصتی ارزشمند برای حفظ و ارتقای ارزش‌های جهان شمول همچون احترام، همکاری و اهداف مشترک میان کشورهاست.

سلطانی فر تصریح کرد: ورزش با بهره مندی از  ارزش‌ها اقوام و ملل مختلف را گردهم می‌آورد و فرهنگ تعامل میان ملت ها را  گسترش می‌دهد.

وزیر ورزش افزود: با وجود پیشینه همکاری های مشترک بین دو ملت ایران و ژاپن در زمینه فرهنگی و سیاسی، با تلاش و پیگیری سفیران دو کشور، کارشناسان وزارت امورخارجه و دفتر بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان، پس از سال‌ها فرصت امضای برخط تفاهم‌نامه همکاری بین دو کشور در زمینه ورزش حاصل شد.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: بی تردید ثمره تعاملات ورزشی، پیوند بیش از پیش منافع ملی و بین‌المللی دو ملت همدل و فرهنگ دوست جمهوری اسلامی ایران و ژاپن در زمینه ورزش خواهد بود.

115

بیشتربخوانید:

 رییس کمیته ملی المپیک: ورزشکاران ایرانی در المپیک توکیو خواهند درخشید

کلیدواژه