دی 09, 1399 11:31 Asia/Tehran [Updated: فروردین 24, 1400 14:20 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جوانان مومن، انقلابی و پیشگام در گام دوم انقلاب، از سد بزرگ دو جریان تحریم و تحریف عبور خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، محمد باقر قالیباف در جلسه علنی صبح امروز مجلس و در نطق پیش از دستور خود، روز ۹ دی را از ایام الله دانست و افزود: مردم انقلابی و ولایتمدار ایران بار دیگر در آزمونی تاریخ‌ساز خوش درخشیدند و با قیام سراسری خود، امید نااهلان و دشمنان انقلاب را نا امید کردند.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: ملت ما همیشه برای دفاع از آرمان‌های انقلاب پیشگام بوده است و مطمئن هستیم در گام دوم انقلاب نیز جوانان مومن و انقلابی پیشگام خواهند بود و آرمان‌های اصلی انقلاب را به خصوص در بعد محرومیت‌زدایی، رفع فقر و تبعیض و گسترش عدالت محقق خواهند کرد و از سد بزرگ دو جریان تحریم و تحریف عبور خواهند کرد. 

رئیس مجلس در ادامه سالروز شهادت سردار سرافراز اسلام، مرد میدان، قهرمان جبهه‌های نبرد و فاتح قلوب مستضعفین جهان حاج قاسم سلیمانی را به همه عدالت خواهان جهان و همه کسانی که به راه آزادگی و عدالت‌گستری باور دارند، تسلیت گفت و اظهار داشت: حاج قاسم مثل آینه شفاف بود و کاملا خود را وقف خدا کرده بود؛ یک کلام بدون آنکه بدان باور داشته باشد نمی‌گفت. حاج قاسم خودش بود و سراپا در خدمت خداوند متعال بود.

وی تصریح کرد: زندگی شهید سلیمانی بارز‌ترین نماد فداکاری در راه آرمان‌های انسانی است. ایشان، عنصر فداکاری انسان‌ها را درکنار رهبری هوشمندانه یکی از دو عامل اصلی پیروزی در میدان‌های مختلف می‌دانستند و زندگی ایشان سراسر وقف همین عنصر و تقویت همه‌جانبه آن در انقلاب اسلامی بود.

قالیباف با بیان اینکه شهید سلیمانی نه تنها شخصا بزرگترین نماد فداکاری و ترک تعلقات دنیوی بلکه جاذب و تربیت جوانانی قهرمان و فداکار بود، گفت: فرهنگ فداکاری و مقاومت با حضور سردارانی، چون سلیمانی امتداد پیدا می‌کند و پیروزی‌های تصورناپذیر محور مقاومت در سراسر جغرافیای منطقه وابسته به همین روحیه و فرهنگ است.

رئیس مجلس افزود: شهید سلیمانی شخصیت جامعی بود با ویژگی‌های متفاوت، ولی اگر بخواهیم برای حاج قاسم فقط یک ویژگی عنوان کنیم که تمامی ویژگی‌های بارز او در آن گنجانده شود، باور اعتقادی و عملی محض او به رهبر معظم انقلاب و اطاعت از ایشان بود.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه وظیفه همه ماست که از مسیر و سیره این مرد بزرگ، مرد میدان‌های مجاهدت، سردار شجاع و مهربان اسلام را ادامه دهیم، اظهار کرد: از این تریبون استفاده می‌کنم و از مردم عزیز در سراسر ایران و در سراسر منطقه می‌خواهم تا در پویش مردمی بین المللی بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شرکت کنند و هر تصویر، دست‌نوشته، ویدیو، اسناد و خاطراتی که از آن شهید بزرگ در اختیار دارند را برای تکمیل محتوای بایگانی مربوط به ایشان را بارگذاری کنند تا همه دوستداران ایشان از دریای معرفت آن شهید و محتوا‌هایی که تا کنون منتشر نشده است بهره‌مند شوند.112

بیشتر بخوانید:

نشان فداکاری افتخاری ارتش به شهید سلیمانی اعطا می‌شود

کلیدواژه