دی 09, 1399 17:59 Asia/Tehran [Updated: فروردین 03, 1401 20:51 Asia/Tehran]
  • مزایده ساختمان فدراسیون فوتبال؛ داستان ویلموتس ادامه دارد

در پی پرداخت نشدن بدهی فدراسیون فوتبال به شستا، ساختمان فدراسیون فوتبال به صورت قانونی به مزایده گذاشته شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وکیل هلدینگ شستا امروز سه شنبه به فدراسیون فوتبال مراجعه و با اعلام اینکه فرم مزایده را به صورت کامل پر کرده، از حراج ساختمان این فدراسیون برای جبران خسارت وام 2 میلیون یورویی دریافتی از شستا خبر داد.

در پی شکایت شرکت شستا، قوه قضائیه دستور داد ساختمان فدراسیون فوتبال به صورت قانونی به مزایده گذاشته شده و پول آن پس از فروش به حساب شستا واریز شود.

فدراسیون فوتبال در زمان استخدام مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی، برای پرداخت اولین قسط از مطالبات او، از شستا مبلغ دو میلیون یورو استقراض کرد و اکنون در شرایطی که فدراسیون فوتبال به دلیل بلوکه بودن منابع مالی شرایط پرداخت این وجه را ندارد، شستا اقدام به این کار عجیب کرده است.

مسئولان حراست فدراسیون فوتبال در ابتدا مقابل وکیل شستا مقاومت کردند، ولی نماینده هلدینگ شستا با نیروی انتظامی تماس گرفت و پس از معطلی 20 دقیقه‌ای و حضور پیدا نکردن ماموران، در ماشین منتظر فرصت مناسبی ماند تا آگهی مزایده را روی دیوار ساختمان فدراسیون بچسباند؛ اقدامی که خیلی زود با واکنش یکی از اعضای حراست فدراسیون فوتبال مواجه شد و او اعلامیه مزایده را کند.

ساختمان فدراسیون فوتبال قبلا در دوره ریاست محمد دادکان، در خیابان سئول خریداری شده و در یکی از کوچه های غربی این خیابان واقع است. 

مارک ویلموتس، سرمربی بلژیکی پس از کارلوس کیروس، به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران معرفی شد، اما وی پس از کسب نتایج ضعیف از این سمت برکنار شد. 

ویلموتس پس از برکناری از سرمربی‌گری تیم ملی فوتبال، برای دریافت مطالبات خود از این فدراسیون به فیفا شکایت کرد و فیفا نیز پس از بررسی این پروند، فدراسیون فوتبال ایران را به پرداخت 6 میلیون و 137 هزار و پانصد یورو بابت جدایی این مربی بلژیکی محکوم کرد. //114

بیشتر بخوانید:

گزارش جدید رییس سازمان بازرسی درباره پرونده ویلموتس

هشت متهم پرونده ویلموتس به دادسرا معرفی شدند

کلیدواژه