دی 23, 1399 11:09 Asia/Tehran [Updated: بهمن 07, 1399 14:16 Asia/Tehran]

تهران - ایران پرس: نماینده جهاد اسلامی فلسطین در تهران با قدردانی از نقش شهید حاج قاسم سلیمانی ، وی را عامل اتحاد و تقویت گروه های فلسطینی در برابر رژیم صهیونیستی دانست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، ناصر ابو شریف در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری ایران پرس در پاسخ به سوالی درباره نقش شهید سلیمانی در اتحاد و تقویت گروه های فلسطینی در برابر رژیم صهیونیستی گفت: حاج قاسم نقش مهم و موثری در مقاومت داشت. نقش او نزد مقاومت فلسطین در نوار غزه و مقاومت اسلامی فلسطین بسیار شریف است.
وی گفت: شهید سلیمانی حامی مقاومت بود و اگر جمهوری اسلامی ایران و حاج قاسم سلیمانی و همرزمان ایشان و حمایت های مستمر او نبود، مقاومت نمی توانست در برابر حملات خطرناک صهیونیستی، آمریکایی و عربی ایستادگی کند. از این رو، نقش او در وهله اول در بقای مقاومت و وجود و توسعه و رشد آن تعریف می شود.
نماینده جهاد اسلامی فلسطین در تهران افزود: نوار غزه به لحاظ جغرافیایی محدوده کوچکی است و بلندترین نقطه آن حتی به هشتاد متر هم نمی رسد و این بدین معناست که متاسفانه به لحاظ جغرافیای نمی تواند در برابر هرگونه تهاجمی ایستادگی کند، اما به فضل پافشاری و ایمان و برنامه ریزی حاج قاسم غزه رشد و توسعه یافت به گونه ای که می تواند در برابر بزرگ ترین حملات دشمن صهیونیست ایستادگی کند و مقاومت فلسطین در نوار غزه امروز می تواند رژیم صهیونیستی را هدف حمله قرار دهد.
ابو شریف افزود: نقش شهید سلیمانی در اتحاد و تشویق مقاومت و دفع آن در حرکت در مسیر درست بود و از این رو سبب توانمندی محور مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی و طرح غربی ها و در صدر آنها آمریکا شد. این مسئله مهم و اقدام بسیار بزرگی است که حاج قاسم به عراقی ها، سوری ها، یمنی ها و فلسطینی ها در برابر رژیم صهیونیستی ملحق شد.
وی درباره رزمایش اخیر گروه های مقاومت فلسطین و پیام آن نیز گفت: رزمایش اخیر بیانگر وحدت گروه های مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی بود و در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی که همیشه به دنبال وحدت مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی بود، حاوی پیام بود.112

بیشتر بخوانید:

ابوشریف: عربستان و امارات در معامله قرن آمریکا علیه فلسطینیان همکاری می‌کنند

ابوشریف: دشمن امت اسلامی، آمریکا و اسرائیل است+ ویدئو

کلیدواژه