دی 23, 1399 14:10 Asia/Tehran [Updated: دی 23, 1399 18:03 Asia/Tehran]
  • فوت ۹۸ بیمار کووید۱۹ در شبانه روز گذشته و بستری شدن ۶۸۳ بیمار جدید

تهران- ایران پرس:سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۹۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۶ هزار و ۳۶۰ نفر رسید.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سیما لاری گفت: از دیروز تا امروز ۲۳ دی ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۴۰۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۸۳ نفر از آنها بستری شدند.

وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۲۹۹ هزار و ۲۲ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۸۸ هزار و ۴۵۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وی افزود: ۴۵۰۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری خاطر نشان کرد: تاکنون ۸ میلیون و ۲۶۲ هزار و ۱۶۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل ها، ۷ شهرستان ساری، آمل، فریدونکنار، قائمشهر و نکا در استان مازندران و بندرگز و کردکوی در استان گلستان در وضعیت قرمز قرار دارند و ۳۰ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۱۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۹۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر اساس آمار جهانی، تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان نیز به بیش از 91 میلیون نفر رسیده است که از این تعداد دست‌کم یک میلیون و 955 هزار نفر جان خود را از دست دادند و حدود 66 میلیون نفر هم بهبود یافته‌اند.

آمریکا با بیش از 23 میلیون مبتلا به ویروس کرونا و دست‌کم 385 هزار قربانی، همچنان بیش‌ترین تعداد مبتلایان و جان‌باختگان در جهان را به خود اختصاص داده است.112

بیشتر بخوانید:

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کشور، فوت 91 بیمار در شبانه‌روز گذشته

کلیدواژه