دی 24, 1399 19:03 Asia/Tehran [Updated: دی 24, 1399 19:14 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: وزیر نیرو از موافقت عراق با پیشنهاد ایران برای تاسیس صندوق سرمایه گذاری مشترک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «رضا اردکانیان» روز چهارشنبه در حاشیه مراسم اختتامیه چهارمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و عراق در تهران گفت: تشکیل صندوق سرمایه گذاری مشترک بین ایران و عراق برای حمایت از بخش های خصوصی دو کشور بسیار مناسب است.

وزیر نیرو افزود: عراق کشور درحال توسعه است و زمینه های متعددی برای اجرای طرح های عمرانی دارد و شرکت های پیمانکاری و مهندسان مشاور متعددی از ایران  در عراق فعالیت دارند.

وزیر تجارت عراق نیز پس از مراسم اختتامیه چهارمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و عراق گفت: آینده بسیار خوبی برای همکاری‌های اقتصادی و  توسعه روابط دو کشور  پیش‌بینی می‌شود.

«علا احمد الجبوری» به امضای تفاهم نامه همکاری چهارمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی اشاره کرد و بیان‌داشت: این سند در رابطه با بحث‌های مرزی، حمل و نقل، تعرفه های ترجیهی و امور گمرکی است.

الجبوری بیان‌داشت: این سند همچنین به سرمایه‌گذاری مشترک هر دو کشور هم اشاره دارد که همه اینها برای توسعه روابط هر دو کشور مهم است.

«علاء احمد الجبوری» وزیر بازرگانی عراق روز دوشنبه در صدر یک هیات عالی‌رتبه اقتصادی و بازرگانی برای دیدار با مقام‌های بلندپایه جمهوری اسلامی ایران و شرکت در چهارمین اجلاس کمیسیون عالی مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور عازم تهران شد.

هیاتی عالی‌رتبه متشکل از معاونان وزیر، مدیران کل، روسای اتاق‌های بازرگانی و «عبدالرزاق الزهیری» رئیس اتحادیه اتاق بازرگانی، «علاء احمد الجبوری» وزیر بازرگانی عراق را در این سفر همراهی می‌کنند.

بررسی ظرفیت‌های همکاری مشترک در بخش‌های مختلف با توجه به اشتراکات جغرافیایی، فرهنگی و مذهبی بین ایران و عراق از جمله اهداف این کمیسیون عنوان شده است.

 

117

بیشتر بخوانید:

آغاز چهارمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و عراق

کلیدواژه