دی 25, 1399 11:17 Asia/Tehran [Updated: دی 27, 1399 15:00 Asia/Tehran]
  • بررسی همکاری‌های ایران و نخجوان در بخش حمل و نقل ریلی

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان و رئیس راه آهن جمهوری خود مختار نخجوان در نشستی همکاری‌های دو جانبه در بخش حمل و نقل ریلی را بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «ماهر علی‌اف» رئیس راه آهن جمهوری خود مختار نخجوان روز چهارشنبه در دیدار با «سید احمد حسینی» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان با اشاره به فرصت‌های ایجاد شده در منطقه پس از پایان جنگ قره‌باغ از جمله در بخش راه‌های ارتباطی بین المللی ابراز اطمینان کرد، اتفاقات رخ داده به نفع همه کشورهای منطقه از جمله جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران است.

«علی‌اف» با تاکید بر این که با راه اندازی مسیرهای در حال تکمیل در منطقه، حجم حمل و نقل ترانزیتی از طریق خاک ایران نیز افزایش خواهد یافت، افزود: بر همین اساس، قطارهای کشورهای منطقه از جمله روسیه و جمهوری آذربایجان از طریق ایران به بندرعباس و خلیج فارس متصل خواهند شد.    

رئیس راه آهن جمهوری خود مختار نخجوان همچنین با قدردانی ازموضع گیری‌های جمهوری اسلامی ایران در حل مناقشه قره باغ و حمایت از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان، گفت: دوستان جمهوری آذربایجان در این دوره سخت خیلی کم اما خوب و وفادار بودند و جمهوری اسلامی ایران از جمله این کشورهای دوست بود.

118

 

کلیدواژه