دی 30, 1399 19:39 Asia/Tehran [Updated: دی 30, 1399 21:20 Asia/Tehran]
  • سرتیپ حاتمی: کوچکترین خطای محاسباتی دشمنان با پاسخ سنگین ایران روبرو می‌شود

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: کوچک‌ترین اشتباه دشمن درباره توان دفاعی ایران با پاسخ سنگین و قطعی نیروهای مسلح روبرو خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی»، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح روز سه‌شنبه در حاشیه جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری رزمایش‌های ارتش و سپاه، گفت: جمهوری اسلامی ایران تجربیات بسیار گران سنگی را در عرصه دفاع و امنیت از جمله ۸ سال دفاع مقدس برای دفع شر جنگ تحمیلی صدام پشت سر گذاشته و بعد از آن نیز مرتباً با تهدیداتی مانند تهدیدات دولت تروریست آمریکا به ویژه دولت ترامپ روبه‌رو بوده است.

امیر حاتمی با اشاره به اینکه امنیت منطقه به هم پیوسته است و ایران از این پیوستگی همیشه حفاظت و حراست کرده‌ است، خاطرنشان کرد: قدرت دفاعی‌مان برای حفظ صلح و امنیت کشورمان است برای همین با تمام توان آن را حفظ خواهیم کرد و ارتقا خواهیم داد. 

وی با اشاره به رزمایش‌های برگزار شده، عنوان کرد: آمریکایی‌ها تحرکاتی را در منطقه انجام دادند از جمله آوردن زیردریایی هسته‌ای، جابجایی در یگان‌های دریایی و گشت‌های هواپیماهای دور پرواز در منطقه داشتند و این ابهام وجود داشت که شاید آن‌ها نسبت به شرایط دفاعی جمهوری اسلامی ایران دچار اشتباه محاسباتی شوند، بر این اساس بایستی آمادگی دفاعی نیروهای مسلح برای دفاع از عزت و امنیت کشور نشان داده می‌شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران تصریح کرد: امروز بخش‌های مختلف نیروهای مسلح ایران با برگزاری رزمایش‌ها، آمادگی خود را نشان دادند و به مردم این پیام را منتقل کردند که همگی با آمادگی کامل و با تجهیزات پیشرفته، جدید و به‌روز آمادگی دفاع از آنها را دارند.

سرتیپ حاتمی یادآور شد: نیروهای مسلح متقابلاً به دشمنان نیز این پیام را دادند که درباره ایران نباید کوچکترین خطای محاسباتی را داشته باشند زیرا کوچکترین اشتباه با پاسخ قطعی و سنگین جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد.// 114

بیشتر بخوانید:

امیر حاتمی: راه مقابله با توطئه دشمنان حرکت در جهت خودکفایی است

امیر حاتمی: ارتش و سپاه به عنوان یک بازوی توانمند دستاوردهای ارزشمندی برای کشور به دست آورده‌اند

کلیدواژه