بهمن 05, 1399 22:45 Asia/Tehran [Updated: بهمن 06, 1399 09:37 Asia/Tehran]
  • ظریف: منطقه خلیج فارس نیازمند گفت وگو و همکاری است

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: منطقه خلیج فارس نیازمند گفت و گو و همکاری و ایجاد روش های اطمینان بین کشورهای این منطقه است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، "محمدجواد ظریف" وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران یکشنبه شب در بدو ورود به باکو با تاکید بر اینکه موضوع اصلی در این سفر بحث همکاری های منطقه ای است که برای تهران بسیار اهمیت دارد، افزود: رایزنی درباره همکاری های منطقه ای با این کشورها که روابط دوجانبه و بسیار خوب و نزدیکی با جمهوری اسلامی ایران دارند، از مهمترین اهداف این سفر می باشد.

ظریف همچنین مسایل ترانزیتی و نیز تکمیل دالان های حمل و نقل شمال – جنوب و جنوب –غرب را از جمله محورهای مورد مذاکره در این سفر اعلام کرد.

وی اضافه کرد: علاوه بر جمهوری آذربایجان، در روزهای آینده به روسیه، ارمنستان، گرجستان و احتمالا آخر هفته نیز به ترکیه سفر خواهد داشت.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران فردا ( دوشنبه ) قرار است با " الهام علی اف " رییس جمهوری آذربایجان، "جیحون بایرام اف " همتای آذربایجانی، " شاهین مصطفی اف " معاون نخست وزیر این کشور دیدار و گفت و گو کند و پس از پایان این سفر، باکو را به مقصد مسکو برای دیدار با مقامات روسیه ترک کند.125

کلیدواژه