بهمن 07, 1399 14:04 Asia/Tehran [Updated: اسفند 10, 1399 14:18 Asia/Tehran]
  • فوت 79 بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته

تهران- ایران پرس: سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت 79 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به 57 هزار و 560 نفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سیما سادات لاری» روز سهشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور گفت: از دیروز تا امروز ۷ بهمن ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۴۲۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۹۰ نفر از آنها بستری شدند.

وی افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۸۵ هزار و ۷۰۶ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت هم چنین گفت: متاسفانه در  ۲۴ ساعت گذشته، ۷۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۷ هزار و ۵۶۰ نفر رسید و خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۱۷۷ هزار و ۳۶۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وی افزود: ۴۰۳۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: تاکنون ۹ میلیون و ۱۵ هزار و ۳۷۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت و  بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۸ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۷۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر اساس آمار جهانی، تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان نیز به بیش از یکصد میلیون نفر رسیده است که از این تعداد بیش از دو میلیون نفر جان خود را از دست دادند و حدود 72 میلیون نفر هم بهبود یافته‌اند.112

بیشتر بخوانید:

تداوم روند کاهشی شمار جان‌باختگان کرونا در ایران

کلیدواژه