بهمن 28, 1399 13:25 Asia/Tehran [Updated: اسفند 06, 1399 13:08 Asia/Tehran]
  •  توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی در صورت لغو نشدن موثر تحریم‌ها

تهران- ایران‌پرس: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد اصلی ایران برای بازگشت به تعهدهای برجامی، لغو موثر تحریم‌هاست و نه اینکه فقط روی کاغذ تعهدی داده شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، ابوالفضل عموئی روز سه‌شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار پارلمانی ایران‌پرس درباره اینکه آیا تا 23 فوریه تحول مهمی درباره برجام رخ می‌دهد، با اشاره به بدعهدی طرف‌های غربی تصریح کرد، درچارچوب لغو موثر تحریم‌ها باید گشایش در فروش نفت و تعاملات بانکی ایران با بانک‌های بین‌المللی رخ دهد و دسترسی ایران به منابع مالی خود در خارج هم فراهم شود.  
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد، درحال حاضر خواسته روشن ایران این است که باید اقدامات طرف‌های غربی برای لغو تحریم‌ها قابل مشاهده و راست‌آزمایی باشد.
عموئی تاکید کرد، فروش نفت به هر میزان، محدود نبودن مشتریان نفتی ایران و واریز درآمد نفتی ایران به حساب‌های خود در خارج از کشور و دسترسی راحت به این منابع، گام نخست و اصلی برای راست‌آزمایی اقدامات طرف‌های غربی در لغو موثر تحریم‌هاست. 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خود برجام دستاوردی برای لغو تحریم‌هاست گفت، بر اساس بند 6 مصوبه مجلس اگر تا 23 فوریه لغو موثر تحریم‌ها رخ ندهد، ایران اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و بازرسی و نظارت فراپادمانی را متوقف می‌کند.112

بیشتر بخوانید:پ

سفیر ایران در پاریس: لغو تمامی تحریم‌ها علیه ایران، تنها راه ابراز حسن نیت آمریکا است

کلیدواژه