بهمن 29, 1399 10:09 Asia/Tehran [Updated: اسفند 06, 1399 13:08 Asia/Tehran]

بندر چابهار- ایران پرس: در ادامه رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی شمال اقیانوس هند یگان‌های شناور ایران، هند و روسیه عملیات آزادسازی کشتی ربوده شده و اطفای حریق را تمرین کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در دومین روز از رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی شمال اقیانوس هند و بر اساس سناریوی از پیش تعیین شده، عملیات آزادسازی دو کشتی تجاری که در حال حرکت به سمت آب‌های بین المللی بود و با کمین دزدان دریایی ربوده شدند، با اقدام یگان‌های سطحی و پروازی، از چنگ دزدان دریایی  ازاد شد.

در این مرحله از رزمایش، پس از ارسال پیام اضطراری کشتی‌های تجاری به مرکز MRCC بندر چابهار، ابتدا منطقه عملیات با پرواز یک فروند بالگرد SH3D نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  شناسایی و جستجو شد و سپس ناوشکن جمهوری اسلامی ایران «جماران» به‌عنوان یگان سر فرماندهی رزمایش، شناور‌های رزمی مستقر در منطقه را برای انجام عملیات آزادسازی به دو گروه متشکل از یگان‌های ایران ، روسیه و هند تقسیم کرد.

در ادامه، نیرو‌های عملیات ویژه با فرود آمدن از هوا و همچنین نفوذ از سطح بر روی عرشه کشتی ربوده شده مستقر شدند و دزدان دریایی را دستگیر و سناریوی عملیات آزادسازی کشتی اجرا کردند.

رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ایران و روسیه 2021، از صبح روز سه شنبه در منطقه شمال اقیانوس هند و دریای عمان آغاز شد.

117

بیشتر بخوانید:

یگان‌های حاضر در رزمایش مرکب امنیت دریایی شمال اقیانوس هند 2021

برگزاری نشست توجیهی رزمایش مرکب دریایی ایران و روسیه

کلیدواژه