اسفند 05, 1399 16:50 Asia/Tehran [Updated: اسفند 05, 1399 18:02 Asia/Tehran]

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: حادثه سراوان با تیراندازی ماموران پاکستانی رخ داد، اما تحریک و فضاسازی گروهک تروریستی جیش الظلم و تحرکات قاچاقچیان سوخت سبب ادامه اعتراض‌ها در این شهر شد.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری ایران پرس، «محمدهادی مرعشی»، گفت تیراندازی ساعت ۸ صبح دیروز در مرز شمسر شهرستان سراوان توسط سوخت‌برها در آن طرف مرز رخ داد که با تیراندازی مأموران پاکستانی یک نفر از سوخت‌برها کشته شد و تعدادی زخمی شدند.

وی با اشاره به تحریک و فضاسازی گروهک تروریستی جیش الظلم و تحرکات برخی سودجویان در حوزه شهرستان سراوان، تصریح کرد در درگیری مرزی روز گذشته ۲ نفر کشته و تعدادی زخمی شدند.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت تجمع افراد سوخت‌بر در گذرگاه مرزی و عدم خویشتنداری آنان، سبب هجوم و حمله صبح امروز سودجویان به پاسگاه مرزی کشورمان شده است.

مرعشی تصریح کرد بعد از این ماجرا با معتمدان محلی صحبت کردیم و موضوع تحت کنترل در آمد، اما امروز بار دیگر عده ای در فضای مجازی مردم را برای تجمع تحریک کردند که سبب شد برخی به سمت فرمانداری حمله کردند و با شکستن شیشه های فرمانداری متفرق شدند.

مرعشی به تحریک و فضاسازی گروهک تروریستی جیش الظلم با پخش کلیپی در خصوص زیرسؤال بردن طرح رزاق اشاره کرد و گفت: گروهکهای ضد انقلاب و معاند از قبل با ترسیم نقشه و ترغیب افراد سودجو دست به این اقدام خرابکارانه زده اند.

وی ضمن محکوم کردن حمله برخی افراد سودجو به فرمانداری شهرستان سراوان اضافه کرد: طرح رزاق یک طرح کارشناسی شده و قانونی است که فقط با مشارکت مردم تداوم پیدا خواهد کرد.

مرعشی خاطرنشان کرد گذرگاههای قانونی و مشخص شده توسط خود مردم محلی برای استفاده از طرح رزاق و سهمیه سوخت واگذارشده به آنها ساماندهی شده است و همه باید به رعایت قانون و روند اجرای آن و تردد در مرزها احترام بگذارند.// 114

بیشتر بخوانید:

شهادت یک مرزبان در سراوان

شهادت ۲ نفر از حافظان امنیت در سراوان

انهدام یک تیم تروریستی در منطقه مرزی سراوان

حمله تروریست ها به دو برجک مرزی سراوان ناکام ماند

کلیدواژه